Facebook, TikTok’a Rakip Olacak Yeni Bir Uygulama Geliştiriyor

Mobil Uygulamalar admin 237 Okundu
sponsorlu reklam

Facebook, TikTok'a Rakip Olacak Yeni Bir Uygulama Geliştiriyor

Facebook, her ne değin ‘ne gerek vardı’ desek de TikTok uygulaması ile aracısız rekabet edecek yeni bir uygulama üzerinde çalışıyor.

Bildiğiniz üzere sosyal medyanın son popüleri TikTok. baştan bu videolar karşımıza çıkıyor ve uygulama bilhassa Musical.ly ile birleşmelerinden sonra gelişen kullanıcı sayısıyla aniden bütün sosyal medyanın en fazla konuşulanı oldu. TikTok’un aylık kullanıcı saysı ise dünya genelinde 60 milyona ulaşmış durumda. 

Uygulamanın sahibi olan ByteDance ise Uber’i de geride bırakarak en çabuk artan ve dünyanın en değerli startup şirketi oldu. Böylesine bir büyümenin ve neden olduğunu anlayamadığımız şekilde çabuk popüler olan bir uygulamanın ardından da varsayım edeceğiniz üzere alternatifler için ilk haberler gelmeye başladı bile.

Facebook, sosyal medyada popüler olan ve sevilen özellikleri belirleyip geliştirme konusunda oldukça başarılı. Snapchat’in bütün özelliklerini tek tek kopyaladıktan sonra uygulamanın yaklaşık olarak ‘sonunun gelmesini’ sağladığını ve hatta bu sayede Instagram’ın kazandığı ivmeyi düşünecek olursak, Facebook epeyce planlı ilerleyerek gençleri kendi bünyesinde tutabilmek için elinden geleni yapıyor diyebiliriz.

Hemen de gelecek yeni başvuru Lasso ile şirketin benzer yöntemi TikTok üstünde de gerçekleştirmesi bekleniyor. Ilk Kez benzer bir başvuru formu ile piyasaya dahil olacak olan şirket, gerisinde yeni geliştirmelerle bu alanda lider olmayı deneyecek. Facebook platformunun bundan böyle gençler için öyle de cazip ve tercih edilen bir yer olmadığını göz önünde bulundurursak, böyle bir atağın şirket için zorunlu olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak : https://www.androidheadlines.com/2018/10/facebook-lasso-app-tiktok.html

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir