Facebook’tan, Bitcoin’e rakip

Dijital para Bitcoin admin 204 Okundu
sponsorlu reklam

Facebook'tan, Bitcoin'e rakip

Bitcoin gibi kripto para birimleri bu sıralar en sıcak konulardan. Birçok birey bu para birimlerine dijital para ya da sanal para da diyor. Ve görünüşe bakılırsa, Facebook da yeni kripto para birimi geleceğinde geride bırakılmak istemiyor. Bir Takım haberlere tarafından Facebook, kendi kripto para birimini yapma peşinde. Bilginin kaynağı, planlardan haberinin olduğunu söyleyen ve Cheddar’a konuşan kişiler.

Facebook’un sanal parası, çevrim içi ödeme yapmak için kullanılabilir. Facebook’un bir Marketplace hizmeti var ve Facebook’un para biriminin burada ve bir takım diğer uygulamalarda kullanıldığını görebiliriz.

İsmi açıklanmayan bir kaynak, Facebook’un kendi kripto para birimini geliştirme konusunda “fazla önemli” olduğunu söylüyor.

Ama aslında bu, Facebook’un ilk dijital para denemesi sayılmaz. sosyal medya devi, geçmişte oyunlardaki sanal eşyalar için elektronik ödeme yöntemi olarak kullanılan Facebook Credits‘i çıkarmıştı. Yalnız bu tutmamış ve iki yılın peşinde kaldırılmıştı. Facebook’un kripto hayalleri askıya alınmışken, hemen bu yeni haberle firmanın bu konuda bitmiş çalışıyor olabileceğini görüyoruz.

Bu haberin parçası olarak Facebook’un artık David Marcus liderliğinde bir blok zinciri bölümü olduğu da ortaya çıkarıldı. Marcus, Facebook Messenger’dan sorumluydu lakin Facebook’tan önce PayPal başkanıydı.

Blok zinciri, büyük çaplarda para işlemini takip etmek ve güvende yakalamak için olan, çoğu dijital para birimi kadar kullanılan bir bilgi tabanı. Facebook’un blok zinciri için çalışan özel bir takım ve birim oluşturması epeyce göz alıcı ve firmanın fiilen bir kripto para birimi tümdengelim niyetinde olduğu ihtimalini arttırıyor.

Önceki HaberWeb Sitelerinin Hakkınızda Topladığı 5 Bilgi Sonraki HaberBirileri Sesli Asistanınızı Kullanıyor Olabilir!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir