“FaceID’yi Kırdım” Diyen Hacker Son Anda Yan Çizdi

Cep Telefonları admin 323 Okundu
sponsorlu reklam

ABD’de yaşayan bir güvenlik uzmanı, geçtiğimiz haftalarda duyurduğu FaceID’yi nasıl hacklediğini anlatacağı yayınını iptal etti.

Apple, data gizliliği ve güvenlik konusunda kendine fazla güvenen bir firma. Her yeni emniyet uygulamasında kullanıcıları hafifletmek isteyen şirket, FaceID’nin herhangi biri göre açılabilmesinin milyonda bire yakın ihtimal olduğunu defalarca dile getirmişti.

Buna karşın, bu alıcı kırılması ‘imkansız’ güvenlik önlemleri hackerlara çok daha cazibeli geliyor. New York’ta yaşayan siyah şapkalı bir siber güvenlik araştırmacısı, yapmayı planladığı biyometrik yüz tarayıcısı yayınını iptal etti. Yayının yapılmasını engelleyen işvereni, hacker’ın çalışmasını yanıltıcı bulduğu için konferansın gerçekleşmesine müsade vermedi.

2017 yılında Apple kadar tanıtıldığından beri bugüne değin hiçbir hacker başarılı bir FaceID çözümüyle gelemedi. Hacker’ın işvereni ile mülâkat yapan Reuters, ismini açıklamayan işverenin çalışmayı tatmin edici bulmadığını söylediğini açıkladı. bununla beraber hacker, çalışmanın video konferans sonrası kolaylıkla kopyalanabileceğini ve bu yüzden feshedilmiş olabileceğini açıkladı.

Kaynak : https://venturebeat.com/2019/01/03/security-researcher-pulls-black-hat-talk-on-hacking-apples-face-id/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir