Far Cry: New Dawn ve Far Cry 5 arasında neden 17 yıl var?

Haberler admin 185 Okundu
sponsorlu reklam

Far Cry: New Dawn ve Far Cry 5 arasında neden 17 yıl var?

Geride bıraktığımız haftalarda duyurulan Far Cry New Dawn, kıyamet sonrası temasıyla oyuncuları heyecanlandırdı. çekici yapısıyla Far Cry serisine farklı bir bitik getirmesi beklenen üretim, beşinci oyunda yaşanan olaylardan sonradan geçecek. Beşinci oyunun devamı niteliği içeren Far Cry New Dawn‘ın, 17 sene sonrasını anlatacağı açıklanmıştı. Fakat oyunun niçin beşinci oyundan 17 yıl sonrasını anlatacağı belirtilmemişti.

Far Cry New Dawn’ın hikayesi nasıl?

Şimdi ise bu sayının nedeni açıklandı. Ubisoft geliştiricilerinin belirttiğine kadar 17, bir nükleer afet yaşandıktan daha sonra doğanın her yerde canlanacağı süreyi temsilcilik ediyor. Yani eğer bir bölgeye nükleer bir bomba atılırsa, doğada 17 yılın ardından ilk çiçekler açmaya başlıyor. Diğer bir yanlamasına Ubisoft, iklim değişikliğinin yine benzer şekilde 17 yıl sonradan normale döndüğünü belirtti.

Bakalım Far Cry New Dawn, bizlere ne gibi bir tecrübe yaşatacak? Merak ediyoruz. Far Cry 5’in başarısından daha sonra hikayeyi devam ettirmek isteyen Ubisoft’un oyuna ne gibi hayret verici yenilikler koyduğu merak ediliyor. Rage 2 ve Metro Exodus gibi rakipleri yer alan Far Cry New Dawn’ın satışlarda nasıl bir başarı sağlayacağı düşündürüyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir