Ford’un Efsaneleşmiş F Serisinin Pikapları Elektrikli Olacak

Otomobil admin 193 Okundu
sponsorlu reklam

Ford'un Efsaneleşmiş F Serisinin Pikapları Elektrikli Olacak

Otomobil sektörü gün geçtikçe elektrikli araçlarla daha fazla karşımıza geliyor. Geleceğe karşın yerini belirlemek isteyen Ford’un F Serisi pikaplarında da elektrikli seçeneği mevcut olacak.

Ford’un efsanesi F serisindeki pikaplarda yakında elektrikli seçeneğine sahip olacak. Tüm araba piyasasının yavaş yavaş elektrikli araçlara geçtiğini düşünürsek bu düzenleme, yeni araçların ‘geleceğe yönelik’ bir hedefin göstergesi olarak makul.

Ford’un küresel piyasa başkanı Jim Farley, Detroit’te düzenlediği basın toplantısında yeni seriyi duyurdu. Farley, seride keza bataryalı hem de hibrit araç seçeneklerinin olacağını belirtti.

Şirket, geçen yıla nazaran her zamankinden daha fazla efor sarf etti. 2022 yılına kadar 40 elektrikli araç üretme hedefiyle 11 milyar dolarlık bir yatırım yaptı. Bu araçlardan bazıları ise tıpatıp ‘Mustang esintili SUV’lar gibi adamakıllı alışılmış modellerin elektrikli versiyonları olacak.

Ford yeni piyasaya sürülecek pikapların kendilerine büyükçe bir kâr sağlayacağını biliyor. Bu yüzdendir ama sermayesinin %90’ınını bu işlere adamış durumda. Geçen yıl bir milyon adet F serisi pikap satan Ford, gelecek yıllarda daha ufak çaplı şirketler için büyük bir engel teşkil edebilir.

Kaynak : https://techcrunch.com/2019/01/16/fords-iconic-f-series-trucks-are-going-electric/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir