Fuchsia bunu yapabilecek!

Android admin 252 Okundu
sponsorlu reklam

Fuchsia bunu yapabilecek!

Google’ın geliştirilme aşamasında olan yeni işletim sistemi Fuchsia OS, yeni bir iddiaya göre Android uygulamalarını destekleyecek. İddianın ortaya çıkmasının nedeni, Android’in açık kaynak proje sayfasında paylaşılan bir dosya.

İpucu: İnternet’te iz bırakmadan nasıl dolaşılır?

Fuchsia OS hakkında bildiklerimiz kısıtlı olduğundan, işletim sisteminin Android uygulamalarını çalıştıracağı bilgisi bizi çok fazla aydınlatmıyor. gerçi 9to5Google’a göre Fuchsia, Android Runtime’ın özel bir sürümünü kullanacak ve bu sayede Android uygulamalarını çalıştırabilecek.

Fuchsia OS’un önümüzdeki üç yıl içinde zeki konut cihazlarına gireceği, sonraki beş sene içinde ise bütün yayınlanma sürecine gireceği söyleniyor. Oysa bütün bunların söylenti kategorisinde olduğunu ve yeni işletim sisteminin çıkış tarihini bilmediğimizi belirtelim.

Fuchsia OS’un Android ile Chrome’u birleştiren, farklı cihaz türlerinde çalışabilen bir platform olacağı iddia ediliyor. ‘Melez‘ işletim sistemi, farklı cihazların ayrı gereksinimlerini karşılayabilmek için iki öbür, ancak birbirine tabi arayüz kullanacak. Bu arayüzler, 9to5Google’a tarafından birinin kod adı Armadillo olan telefon arayüzünü ve ‘Capybara’ masaüstü arayüzünü bir araya getirecek.

Fuchsia OS’un ne zaman herkese ulaşacağı, hatta ulaşıp ulaşmayacağı şimdilik bilinmiyor.

Önceki HaberLG’nin Yeni TV’leri Geliyor  

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir