Fujitsu’dan Blockchain sistemi!

Android admin 173 Okundu
sponsorlu reklam

Fujitsu'dan Blockchain sistemi!

Fujitsu, sanayi tesisleri ve perakende mağazaları dahil edinmek üzere elektrik tüketicilerinin enerji ihtiyacına karşın birbirleri aralarında alım satım yapmalarına olanak veren bir blockchain teknolojisi geliştirdi.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki başvuru izinleri

Talep Tepkisi (TT) adı verilen bu sistem, elektrik üretim tesisleriyle elektrik tüketicilerinin, beklenen en yüksek istek zamanlarında elektrik imal ve tüketim dengesini denetlemek için işbirliği yaptığı bir program olarak dikkat çekiyor.

Fujitsu, elektrik tüketicilerinin kendi elektrik üretimi veya elektrik tasarrufları yoluyla ortaya çıkarttıkları elektrik fazlalıklarını kendi arasında bereketli bir şekilde değiş tokuş edebilecekleri bir sistem ilerletti. Fujitsu, blockchain teknolojisiyle geliştirdiği bu sistemi ENERES şirketiyle yaptığı işbirliğiyle hakiki elektrik tüketim verilerini kullandıkları bir simülasyonda denedi. Sonuç, Istek Tepkisi başarı oranında yaklaşık% 40 iyileşme olduğu görüldü.

TT kontrol galibiyet oranındaki iyileşmenin, tüketicilerin bu programa katılmasını teşvik ederek artıracağı düşünülüyor. Hem bu, istikrarlı bir elektrik arzı ve TT planının bir başka amacı olan yenilenebilir enerji kullanımının artmasını sağlayacağı düşünülüyor. Fujitsu, oluşturduğu bu teknolojiyi daha da ileri taşıyarak, karbon izi içermeyen bir toplum meydana getirmek için çalışıyor.

Gelişim programının arka planı

2019022017393522185.jpg Gelişim programının arka planı

Karbonsuz bir toplum meydana getirmek için yenilenebilir enerji üretimi ve öteki girişimler arttıkça Talep Tepkisi yaklaşımına alaka yükseliyor. Elektrik hizmetlerinin ve elektrik tüketicilerinin elektrik uygulama miktarını denetlemek için işbirliği yaptıkları TT, elektrik tüketimine katkıda bulunan elektrik tüketicilerine tazminat ödeyerek özellikle elektrik talep eksikliğinin beklendiği en yoğun zamanlarda elektrik tüketimini azaltmayı amaçlıyor.

Sistem şöyle çalışıyor: TT, elektrik şebekesinden zor tasarrufu talebini bölge ve her tüketicinin baskı tasarrufunun miktarını kontrol eden bir toplayıcı olarak hareket ediyor. Talep edilen zor tasarrufu miktarı elde edildiğinde, “Toplayıcı” elektrik üreticisinden bu başarısından dolayı bir ödenti tedarik eder. Toplayıcı bu parayı tüketicilere, elde ettikleri baskı tasarrufu miktarına bakarak dağıtıyor. aynı zamanda, tüketiciler ara sıra kendi jeneratörlerini çalıştırırken üretilen elektriğin yetersizliğinden veya enerji tüketimlerindeki umulmadık yükselmelerden dolayı Toplayıcı’dan gelen talebi karşılayamayabilirler, böylece tüketicilerin tazminat alamadığı durumlar gerçi söz konusu.

Karbonsuz bir toplumu gerçekleştirmek yolunda, baskı tasarrufu hedeflerine ulaşmak üzere ödeme yapılan tüketicilerin oranını bildiren “TT galibiyet oranı”nı çoğaltmak fazla manâlı. TT programının katılımcı sayısını çoğaltmak ve her bir katılımcının etkili bir yatırım yapmasını güvence altına olmak da programın başarısında rol oynuyor.

Ele alınan konular

Mevcut haliyle Toplayıcı, kişisel olarak tüketicilerle birebir olarak etkileşime girerek şiddet tasarrufu miktarlarını vermek ve talebin alıcı için makul bir seviyede olduğunu doğrulamakla ilgileniyor. Elektrik tüketicilerinin zorlama tasarrufu hedeflerini gerçekçi bir muhtemelen gerçekleştirebilmeleri için, hedeflerini yerine getirmeyen bir tüketicinin başka bir tüketicinin şiddet tasarrufu miktarının bir kısmını çabuk bir şekilde değiştirmesini sağlayan bir değişimin etkin olması planlanıyor. Fakat, bu yaklaşım demin TT’ye uygulanmadı.

Bu başkalaşım sistemiyle, istek edilen zorlama tasarrufu miktarının elde edilmesi şiddet olsa bile, bir tüketici kendi elektrik tasarrufu hedeflerini yapmak için diğer bir tüketicinin fazla elektriğini çabuk bir şekilde satın alabilir ve bu da hedeflerin daha güvenilir bir şekilde başarılmasını sağlar.

Etkileri

ENERES işbirliğiyle Fujitsu, 2018’in yaz ve kış döneminde iki yeni sistem simülasyonunu gerçekleştirdi. 20 tüketici alanının fiili enerji tüketim kayıtlarını kullanan şirketler, elektrik tüketicilerinin kendi arasında elektrik alışverişinde bulunabilecekleri durumu gözlemledi. sonuç olarak, şirket TT yönteminde geleneksel yöntemlere kıyasla% 40 civarında bir ekonomi olduğunu doğruladı.

TT’nin bu sistemle gelişmesini ve yaygınlaşmasını destekleyerek, Fujitsu karbon içermeyen toplum oluşumuna katkıda bulunmayı hedefliyor.

Gelecek Planları

Fujitsu, şirketlerin tükettikleri elektrik için yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanmalarını ve karbon içermeyen bir toplum meydana getirmek için önlemler almayı hedefleyen RE100’ün bir üyesidir. Bu çabanın bir parçası olarak, şirket 2019’dan itibaren bu sistemin ticarileştirilmesini gerçekleştirecek.

Önceki HaberSamsung Galaxy S10 Plus Ön Analiz Sonraki HaberInstagram Bağış Çıkartması Özelliğini Hazırlıyor

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir