Galaxy S10E batarya konusunda sınıfta kaldı

Haberler admin 167 Okundu
sponsorlu reklam

Galaxy S10E batarya konusunda sınıfta kaldı

Samsung yeni S serisi modellerini 20 Şubat’ta düzenlediği etkinlikle tanıtmıştı. Bu etkinlikte 3 yeni S modeli teknoloji tutkunlarının beğenisine sunulmuştu. Yeni S serisi modelleri içerisinde en fazla uyarı çekeni ise farklı renk seçenekleri, kompakt yapısı ve uygun fiyatıyla Galaxy S10E olmuştu.

Güney Koreli teknoloji devinin iPhone XR ile aynı fiyattan satışa sunduğu S10E, ülkemizde ise 5600TL’lik etiketiyle dikkatleri üstüne çekmişti.

Satışa sunulmasıyla birlikte değişik testlere alt tutulan S10E, pil konusunda ise sınıfta kaldı. Telefonun yoğun bir kullanımda yalnızca 7 saatlik pil ömrü sunuyor olması, kullanıcıların kafasında soru işaretleri oluşmasına niçin oldu. XR’ın 11 saat gibi bir kullanım ömrü tanıtmasına rağmen, S10E’nin 7 saatte kalması, net bir şekilde eleştirildi.

Aslına bakılırsa pil sorunu S10 modellerinin üçünde de mevcut. Zira S10+ bile devasa bataryasına karşın 7 saat 59 dakikalık bir pil ömrü sunuyor.

Samsung’un geçtiğimiz sene satışa sunduğu Note 9 bile 8 saaat 56 dakikalık batarya ömrüne sahipti. Dolayısıyla yeni S modellerinin batarya performansı konusunda bu kadar atıl olması, kullanıcıların kafasında soru işaretlerine niçin oluyor. gerçi bu negatif durumun, şimdilik S10 satmak rakamlarına etki etmediğini söyleyebiliriz.

 

 

 

 

“Rüyanızda görürsünüz!”

Günde 330 bin adet üretiyor

Terim istemedi, Belçika’ya gidiyor

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir