Galaxy S10’u tamir etmek bir kabus!

Android admin 137 Okundu
sponsorlu reklam

Galaxy S10'u tamir etmek bir kabus!

Yeni Galaxy S10’lardan birini satın aldıysanız, herhangi bir arıza durumunda telefonun tamirinin basit olup olmadığını merak ediyorsunuzdur. iFixit’in parçalama çalışması, bu işin öyle basit olmadığını söylüyor.

İnceledik: Robot bankacı meslek başında! 2019030710563655572.jpg Galaxy S10'u Tamir Etmesi Hiç Kolay Değil

iFixit, Samsung Galaxy S10, Galaxy S10 Plus ve Galaxy S10e’yi ayrı ayrı parçalarına ayırarak her zamanki süreci uyguladı. Galaxy S10 ve S10e’nin parçalarına nasıl ayrıldığını fotoğraflarla, S10 Plus’ı ise videoda izleyebiliyorsunuz.

İnceleme, birçok modern telefonda olduğu gibi Galaxy S10’larda da bol miktarda yapıştırıcı kullanıldığını ortaya çıkardı. Yapışkanı geçtikten daha sonra Galaxy S10’un parçaları doğrusu epeyce modüler. iFixit, arka paneli ve anakartın üzerindeki bileşenleri çıkarmakta zorlanmadığını söylüyor. Yani telefonun anakartının değişmesi, işin uzmanları için güç olmayacak.

Kolaylığın bittiği nokta ise USB-C portunun anakarta lehimlenmiş olması. Bu durum, portu değiştirmeyi fazla zor bir hale getiriyor. Bugünkü telefonlarda bir sorun haline gelen batarya değişimi, Galaxy S10 serisi için de geçerli. Pil ne eyvah ki yapışkanla tutturulmuş ve iFixit’e kadar çıkartılması kuvvet.

En büyük zorluk ise ekranla bütünleşik olan yeni ultrasonik parmak tarayıcısı. İncelemelere göre dedektör, ekranla bütünleştirilmiş. Bu yüzden sensörde herhangi bir sorun çıkması halinde tüm ön can panelin değişmesi gerekebilir ve bu meslek, azıcık pahalıya patlayabilir.

iFixit, Galaxy S10’ların tamir edilebilirliğine 10 üzerinden 3 veriyor. Galaxy S9, Google Pixel 3 ve Huawei Mate 20 Pro, geçen sene 10 üzerinden 4 puan almışlardı.

Önceki Haber13 Milyonu Hacklediler Fakat Aktarma Edemediler!  

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir