Galaxy S10’u tamir etmek pek de kolay değil

Galaxy S10’u tamir etmek pek de kolay değil

Haberler admin 91 Okundu
sponsorlu reklam

Galaxy S10’u tamir etmek pek de kolay değil

Geçtiğimiz günlerde S10’un parçalarına ayrıldığını ve cihazın hayli komplike bir yapıya sahip olduğu bilgisini sizlerle paylaşmıştık. Hemen ise Galaxy S10’un tamir sürecini gözler önüne seren bir video ortaya çıktı.

Umulan, artık akıllı telefon parçalarını internet üzerinden basit bir şekilde tedarik edebiliyoruz. İnternette bulunan tamir videoları bir uçtan bir uca de bir takım parçaları, teknik servis desteği olmadan kendimiz değiştirebiliyoruz.

Mesela bir iphone ekranı başkalaştırmak size maksimum 100TL’ye mal oluyor. Fakat bunu bir telefoncuya ya da teknik servise götürdüğünüzde 300TL civarında bir meblağ ödemek zorunda kalabiliyorsunuz.

Dolayısıyla telefonların kolay tamir edilebiliyor olması, bilinçli kullanıcılar için büyük yük arz ediyor. Galaxy S10 cephesine bu açıdan baktığımızda pek de iç açıcı bir tablo ile karşılaşmıyoruz. Malum, hali hazırda Galaxy S9’un tamiri pek kolay değildi. Kavisli ekran, iç yapının fazla karmaşık olması ve basit bir pil değişimi için bile onlarca vida sökmek…

S10’a baktığımızda daha da karmaşık bir tablo bizleri bekliyor. Yayınlanan videoda ekran altı parmak izi okuyucusu ve delinmiş ekran tasarımı yüzünden tamir işinin fazla daha meşakkatli olduğuna aksan yapılıyor. Dilerseniz bu videoya yukarıdan göz atabilirsiniz.

Günde 330 bin adet üretiyor

“Rüyanızda görürsünüz!”

asgari beşiz doğuruyor

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir