Galaxy S9’a Android 9 Pie müjdesi

Cep Telefonları admin 148 Okundu
sponsorlu reklam

Galaxy S9'a Android 9 Pie müjdesi

Samsung, Türkiye’deki Galaxy S9 ve Galaxy S9+ kullanıcılarına erken bir yılbaşı hediyesi verdi: Android 9 Pie resmi olarak indirilmeye sunuldu. 1.5GB’ı aşkın bir dosya boyutu ile gelen güncelleme, natürel oysa ilk önce Android 8’i Android 9’a yükseltmesi açısından önemli. Fakat bunun yanı sıra, yeni arabirim olan One UI de bu güncelleme ile birlikte ilk olarak Samsung Galaxy kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

İpucu: İnternet’te iz bırakmadan nasıl dolaşılır? Galaxy S9 İçin Android 9 Pie Hazır!

ilk olarak söylememiz gereken şu: Android 9 Pie, hem Galaxy S9 keza de Galaxy S9+ üzerinde son derece sorunsuz ve akan bir başvuru sunuyor. Tabii oysa bunda, başarılı dokunuşları taşıyan One UI’nin de payı var. Güncellemenin getirdiği kayda değer yeniliklerden biri de, kameraya dahil edilen suni zeka (Samsung’un deyimiyle görsel zeka). Bu sayede renk ayarları, ortama ahenk sağlayacak şekilde otomatik olarak iyileştiriliyor.

Navigasyon çubuğu, Android 9 Pie güncellemesi ile birlikte öbür bir yapıya bürünüyor. Dilerseniz çubuğun her zaman görünmesini seçim edebilir ve alıştığınız gibi kullanabilirsiniz. Lakin öteki bir seçenek, ekranın aşağı birer çizgi olarak beliren seçenekleri yukarıya dürüst kaydırmak. Parmak kaydırma hareketi ile, mesela esas ekrana dönüş yapmanız olası.

Alway On Display (AOD) de yenilenmiş durumda. Bir Takım yeni saat stillerinin eklenmiş olmasının yanı sıra, bundan böyle dilerseniz, ekrana dokunduğunuzda AOD’nin açılmasını ve 30 saniye sonra her tarafta kapanmasını seçme şansınız da var.

Galaxy S9 İçin Android 9 Pie Hazır!

iPhone kullanıcılarının bir süredir sahip olduğu “Uyandırmak için kaldır” seçeneği de bu güncelleme ile birlikte Samsung Galaxy kullanıcılarına ulaşmış durumda. Bu seçenek baştan sona, masada duran telefonunuzu elinize alıp kaldırdığınızda, cihazın ekranı otomatik olarak açılıyor.

Samsung Klavye ve Bixby’ye de bazı yenilikler ve düzenlemeler getiren Android 9 Pie güncellemesi, desteklenen HDMI adaptörlerinin yardımıyla, bir DeX Station’a sahip olmasınız bile, DeX özelliğini kullanmanızı olası kılıyor.

Eğer otomatik güncelleme seçeneği açıksa, güncelleme zaten size ulaşmış demektir. Kapalıysa yapmanız gerekense, “Ayarlar – Yazılım güncellemesi – İndir ve yükle” yolunu peşine düşüp takip etmek ve ekrandaki yönergeleri takip etmek.

2018122704051272846.jpg Galaxy S9 İçin Android 9 Pie Hazır! 201812270405302546.jpg Galaxy S9 İçin Android 9 Pie Hazır! Önceki Haber48MP Kameralı Honor View 20, Çin’de Tanıtıldı!  

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir