Geleceğin blokzinciri

Dijital para Bitcoin admin 145 Okundu
sponsorlu reklam

Geleceğin blokzinciri

Ulaştırma ve Altyapılar Bakanlığı ile Data Teknolojileri ve Iletişim Kurumu göre”Blokzincirin Tatbik Alanları ve Potansiyelin Keşfi” temasıyla düzenlenen “Blokzincir Türkiye Zirvesi 2018” Ankara’da gerçekleştirildi.

İpucu: İnternet’te iz bırakmadan nasıl dolaşılır?

Blokzincir Teknolojisi Türkiye’de kriptografi ve para transferi hakkında düşünüleni değiştirerek kalıcı veriyi dağıtık saklama teknolojisinde de devir yaratan bir bölge açtı. Blokzincir altyapısına sahip hizmet Menapay; kripto para aracılığıyla dijital ödeme sisteminin getireceği güveni, hızı ve şeffaflığı anlattı.

Blokzincir Türkiye Zirvesi başlıca sponsoru MenaPay

2018112818433454085.jpg Blokzincir Türkiye Zirvesi ana sponsoru MenaPay

Etkinliğin ana sponsorluğunu Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki (MENA Bölgesi) ilk İslami hukuk kurallarıyla ahenkli ödeme sistemi olan MenaPay üstlendi. Ulaştırma ve Altyapılar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu’nun da yer aldığı zirvede yerli ve tanıdık olmayan çok sayıda misafiri ağırlandı.

Blokzincir Türkiye Zirvesi 2018’de, 11 ülkeden 40’ın üzerinde uzman

Blokzincir Türkiye Zirvesi’nde gerçekleştirilen konferansta, blokzincirin etkilediği alanlar ve sektörler değerlendirildi. Teknolojik engeller, mevzuat ve kanunlarla ilgili düzenleme çalışmaları konuşuldu. Üç gün süren etkinlikte ve düzenlenen çalıştaylarda 11 ayrı ülkeden 40’ın üstünde alanında uzman hatip sunum yaptı.

İslami kurallara uygun ödeme sistemi : MenaPay

Ödeme sistemleri alanında uzmanlaşan MenaPay, doruk dahilinde yaptığı sunumda çalışmalarını katılımcılara sunarak büyük beğeni topladı. MenaPay Iş Geliştirme Direktörü Burak Erdir “İslami Finans Kurallarına Uyumlu Blokzinciri ve Orta Doğunun Dijitalleşmesine Katkısı” konulu sunumundaOrta Doğu’da yüzde 84’lük bir kesimin dijital ödeme sistemlerine uzak durduklarına uyarı çekerek İslami kurallara uygun bir ödeme sisteminin ne dek büyük bir potansiyele sahip olabileceğinin altını çizdi.

Blokzincir Zirvesi ile ilgili olarak görüşlerini paylaşan MenaPay CMO’su İlker Çıkrıkçılış unları söyledi; Ankara‘daki Blokzincir ekosisteminin olgunlaşmasını görmek bizim açımızdan sevinç verici. Önümüzdeki sene bu etkinliğin çok daha büyük olacağına ve Ankara çıkışlı fazla daha fazla proje olacağına eminim. Blokzincirin düşük maliyet, güvenlik, gizlilik, hız ve açık kaynak varlıklar tamamen geleceği şekillendireceğine inanıyoruz.

Ulaştırma ve Altyapılar Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, “Ülke olarak üzerimize düşen tahsis, blokzincir teknolojisini en iyi ışık halkası getirmek ve bu endüstriden üstümüze düşen payı edinmek.” dedi.

Blokzincir Türkiye Zirvesi 2018’de, Türkiye’nin parasal ve teknolojik olarak ilerlemiş, kabiliyetli, gayretli ve pratik çözümler üretilebilen bir merkez olduğu vurgulandı. Blokzincirin getirebileceği devir niteliğindeki ürün Menapay, hizmet ve fikirleri; kiripto para yoluyla dijital ödemelerin sağlayacağı rahatlığı gözler önüne serdi.

Önceki HaberWindows 10 Başvuru Formu Oranları İyi Görünmüyor Sonraki Haberreeder M7 Go’dan Fiber İnternet Armağan!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir