Ghostbusters 3 Geliyor!

Donanım admin 272 Okundu
sponsorlu reklam

Ghostbusters 3 Geliyor!

1984 yılında gösterime giren Ghostbusters, aksiyon-gerilim ve komedi ögelerini çok büyük bir şekilde harmanlayarak, sinema dünyasının kült yapımlarından biri oldu. Ivan Reitman’in yönetmenlik koltuğunda oturduğu yapımda; Bill Murray, Dan Aykroyd, Sigourney Weaver, Harold Ramis ve Rick Moranis gibi birbirinden başarılı oyuncular yer alıyordu. Üretim, 2 dalda Oscar’a aday gösterildi. 

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki başvuru izinleri

1989 yapımı Ghostbusters 2, serinin ilk filmi dek dek övülmese de yapımcı stüdyoya önemli anlamda kar ettirdi. Ivan Reitman’ın bir defa daha yönetmenlik koltuğunda oturduğu yapımda, çekirdek kadro korunmuştu.

Aradan uzun yıllar geçti. Yapımcılar; Bill Murray’in başrol teklifini reddetmesi -Murray ihtiyar şişman adamların hayalet arkasında koşmasını abuk subuk bulduğunu söylüyordu- ve Harold Ramis’in hayatını kaybetmesi üzerine bambaşka bir yaklaşımda bulundu. Artık tüm hayalet avcıları kadın olacaktı. Yeni filmde Melissa McCarthy, Kristen Wiig, Kate McKinnon, Leslie Jones ve Chris Hemsworth gibi oyuncular yer alıyordu. Yönetmenlik koltuğunda ise Paul Felg oturmuştu. Sonuç her açıdan hayal kırıklığı oldu. 180 milyon dolarlık yapım bütçesina sahip film, gişede yalnızca 244 milyon dolar kazanç elde edebildi. Ödenti kesintileri ve reklam bütçeleri de göz önüne alırsa, yapım Sony’e önemli zarar ettirdi. Bir De film, aşırı cinsiyetçi tonu ile eleştirmenler kadar yerden yere vuruldu.

Ghostbusters’ın yaratıcısı Dan Aykroyd‘un Sony ile görüşmeleri nihayet netice verdi. 2016’daki film değil hükmünde sayılacak ve orijinal hikayeyi peşine düşüp takip eden Ghostbusters 3, 2020 yılında gösterime girecek. Filmin yönetmenliğini Ivan Reitman‘ın oğlu Jason Reitman üstlenecek. Yapımda Dan Aykroyd‘un yanı sıra genç oyuncular yer alacak. Bill Murray’in de teklife sıcak baktığı sızan söylentiler aralarında. Kısacası orijinal Ghostbusters ekibini, danışmanlık yaparken izlememiz olası.

Önceki HaberGoogle Pixel 4, Çentiksiz Tasarımla Gelebilir Sonraki HaberDünya’nın Yeni Umudu: Yenilenebilir Enerji!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir