Google Chrome sekme tasarımı yenileniyor

Haberler admin 207 Okundu
sponsorlu reklam

Google Chrome sekme tasarımı yenileniyor

Google, web tarayıcısı Chrome’u yeni özellikler ile güncellemeye devam ediyor. İnternet devi hemen de alışılmışın dışına çıkan yeni sekme tasarımını Chrome‘a getirmek için kolları sıvamış durumda. Daha önce iOS platformundaki uygulamasına bu yeni sekme tasarımını sunan Google, şimdi de bunu Android’e getirmeyi planlıyor.

Chrome’un Android’deki mevcut sürümünde sekme tasarımı hamburger mönü tarzındaydı. Oysa Google, bu eski tasarımdan vazgeçerek, aşağıdaki görselin sağ tarafında yer alan yeni tasarıma geçiş yapmayı planlıyor. iOS’teki uygulamasına aylar öncesinde bu yeni tasarımı sunan Google, Android’de bu tasarımı daha deneme ediyor.

Eğer Chrome’un bu yeni sekme tasarımını Android’de hemencecik göstermek istiyorsanız; Chrome arama çubuğuna chrome://flags yazın. sonra bu bölümden #enable-tab-grid-layout satırını bulun ve aktifleştirin.

Bu işlemleri yaptıktan sonradan Chrome’un yeni sekme tasarımını Android’de kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer tasarımı beğenmezseniz ise #enable-tab-grid-layout satırını pasif yaparak eski tasarımı kullanabilirsiniz.

 

O ilde de görüldü

Lahti açınca öldüler!

O ülkede feci kaza: asgari 24 ölü

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir