Google, Fossil ile anlaşmaya vardı

Yapay zeka admin 256 Okundu
sponsorlu reklam

Google, Fossil ile anlaşmaya vardı

Eğer Google’ın kendini giyilebilir teknoloji ürünlerine adadığına dair daha pozitif kanıta ihtiyacınız varsa, teknoloji devi Fossil Group’a firmanın geliştirmekte olduğu belirtilmeyen bir zeki saat fikri mülkiyeti (IP) için az daha 40 milyon dolar ödedi.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki başvuru izinleri

Anlaşmanın bir parçası olarak Fossil Group’un teknolojiyi destekleyen Ar&Ge ekibi Google’a katılacak. Ancak yapılan basın açıklamasında belirtildiği üzere Google bütün Ar&Ge ekibini kendi bünyesine katmayacak ve Fossil 200 Ar&Ge çalışanını kendi bünyesinde tutmaya devam edecek.

TechRadar’ın Google ile iletişimine göre işyeri detaylı bir açıklama yapmasa da bu satın alımın, giyilebilir alanına bir iyice muavin olması bekleniyor. Bir Fossil Group sözcüsünün söylediğine göre de teknoloji, şu anda piyasada var olan herhangi bir Fossil akıllı saat ile ilgili değil.

Kısacası acilen bildiğimiz tek şey, Google ve Fossil Group’un yeni bir mahsul formunda bu yeni teknoloji ilerletmek için koordine olacakları.

Fossil Group Kıdemli Tezgâhtar Başkanı Greg McKelvey’nin Tom’s Guide’a söylediğine kadar yaptıkları şey, az önce piyasada olmayan yeni bir ürün kategorisi üzerinde kastetmek.

Oysa bu teknoloji, Fossil’in birkaç sene önce yaptığı bir satın alım üzerine resmileşmiş olabilir.

McKelvey Wareable sitesi ile yaptığı bir diğer görüşmede bu anlaşmanın “yeni piyasaya ulaşmamış yeni bir ürün inovasyonuna” öncü olacağını söyledi.

McKelvey’nin söylediğine tarafından bu yeni ürün hattı, Fossil’in 2015 yılında Misfit’i 260 milyon dolara satın alması ile elde ettiği ve geliştirdiği bir teknolojiyi esas alıyor. Misfit, güzel gözüken ve eşssiz tasarıma sahip fitness takipçileri ve akıllı saatleri ile tanınıyor. Mesela Shine 2 ürünü, bilekliğinden ayrılarak kıyafetleriniz üzerindeki herhangi bir yere asılabilme özelliğine sahipti.

Fossil Group, yeni teknolojiyi böylece çok bambaşka dalda böylece aniden pozitif aygıt ile sunmayı planlıyor. Görünene göre Fossil, yeni teknolojinin genel olarak Wear OS mahsul topluluğuna açılmasından önce ilk örneklerini sunma imkanına sahip olacak.

Google ve Fossil arasındaki anlaşmanın, bu ayın içerisinde tamamlanması bekleniyor…

Önceki Haberİşte Galaxy M10 ve M20’nin Duvar Kağıtları  

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir