Google Fotoğraflar'da ciddi açık!

Google Fotoğraflar’da ciddi açık!

Android admin 106 Okundu
sponsorlu reklam

Google Fotoğraflar'da ciddi açık!

Google’ın televizyonlara yönelik işletim sistemi Android TV, kullanıcıların Google Fotoğraflar albümünü ekran koruyucu olarak ayarlamalarına imkan tanıyor. Bunun yardımsever bir nitelik olduğu söylenebilir, emrindeki eğer özel fotoğraflarınız yabancılarla paylaşılmazsa.

İnceledik: Robot bankacı meslek başında!

Android TV sahibi bir kullanıcı, Google Home uygulaması aracılığıyla çok miktarda rastgele hesaba ve Google Fotoğraflar albümlerine erişebildiğini fark ederek durumu Twitter’da seslendirdi.

Görünene kadar eğer Google Fotoğraflar ekran koruyucusunu ayarlarken “tabi hesaplar” üstüne tıklarsanız, bug sebebiyle pek çok kullanıcının bulunduğu bir listeye ulaşıyorsunuz. Sonra da bug sayesinde kişilerin Google Fotoğraflar üzerindeki kişisel fotoğraflarına sınırlı bir erişim sağlanıyor ve bu fotoğraflar Ortam Modu ekran koruyucuları olarak seçilebiliyorlar. Yani siz farkında olmadan, bir başka kişi sizin fotoğraflarınızı kendi Android TV’lerinde ekran koruyucu olarak kullanabiliyor. Bu bug’ı bulan kullanıcı, hesapları gözüken diğer kullanıcıların aynı TV modeline sahip olanlar olduğunu düşünmekteydi fakat hemen şimdi bir doğrulama üretilmiş değil.

Bug’ın kaynağı hakkında henüz bir yanıt olmasa da, Google bir çözüm üzerinde çalışıyor ve sırası gelmişken Google Fotoğraflar ekran koruyucularını da iptal etmiş durumda. Bir Google sözcüsünün XDA Developers’a söylediği üzere kullanıcıların mahremiyeti büyük siklet taşıyor. şu anda bug’ın ne değin yaygın olduğu Google’ın yorumu olmadan anlaşılmayacak, ama şimdilik sorun gevşemiş gibi gözüküyor.

İLGİLİ HABER Galaxy S10 koruyucu ile geliyor! Önceki HaberSamsung Galaxy A60 32 MP Kamerayla Sızdı! Sonraki HaberGalaxy S10’un Ekranı, Yeniden Rakiplerini Geçti

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir