Google Maps yeni tasarıma kavuştu!

Android admin 152 Okundu
sponsorlu reklam

Google Maps yeni tasarıma kavuştu!

Önceki paylaşım menüsünün hantallığı ve başvuru zorluğunu yüzünden kullanıcılardan gelen şikayetleri dinleyen Google, Haritalar uygulamasının Android sürümü için yeni bir güncelleme yayınladı.

Yayınlanan güncelleme ile birlikte Google Maps paylaşım menüsünün tasarımını yeniden aşağıya yenileyen Google, dilekçe deneyimini daha üst seviyelere çıkartmayı hedefliyor.

Yeni güncellemeyle beraber Google I/O 2018 etkinliğinde ilk olarak Google News ile karşımıza çıkan kaydırmalı  tasarım anlayışının bir benzeri, Google Haritalar uygulamasına entegre edilmiş durumda.

Yeni paylaşım menüsü tasarımı ile birlikte, daha stabil bir ayla getirilen laf konusu başvuru formu, kaydırmalı bir arayüz tasarıma da kavuşuyor. Bu Nedenle kullanımı daha basitleşen tatbik, konum paylaşmayı da basit bir hale getiriyor.

Google Maps 10.6.1 güncellemesini yükleyen kullanıcılar aynen aşağı görebileceğiniz arayüz tasarımına kavuşacaklar.

Yeni paylaşım arayüz tasarımına şöyle bir göz attığımız ise bizleri sırasıyla manuel olarak seçebileceğimiz kişiler ve onun anında aşağıda Haritalar üzerinden konumumuzu paylaşabileceğimiz uygulamalar karşılıyor.

Peki siz, bu yeni paylaşım araüyüzünü nasıl buldunuz? Sizce konum paylaşma bahsedildiği kadar kolaylaştırılmış mı? Düşüncelerinizi açıklama kısmından aktarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir