Google Maps’e asistan geliyor!

Mobil Uygulamalar admin 132 Okundu
sponsorlu reklam

Google Maps'e asistan geliyor!

Google Assitant’ın bir güncellemeyle Google Maps’e geleceği açıklandı. Android ve iOS kullanıcılarına sunulacak güncelleme, navigasyonu sesinizle yoklama etmenizi sağlayacak. Bu Nedenle ellerinizi kullanmadan gideceğiniz yeri hazırlamak, eskisinden daha basit bir ışık halkası gelecek.

İpucu: İnternet’te iz bırakmadan nasıl dolaşılır?

Yenilik Google Maps’i de aşarak mesajlara sesinizle yanıt vermenizi (keza de ‘otomatik noktalama işaretleriyle’) ve müziği teftiş etmenizi sağlayacak. Android kullanıcıları, iOS’a tarafından biraz daha pozitif işlevselliğe sahip olacak ve WhatsApp, Google Hangouts, Facebook Messenger, Telegram, Viber gibi üçüncü parti mesajlaşma uygulamaları üzerinden mesaj gönderebilecek.

Android kullanıcıları daha fazla işleve sahip olsa da Google, iOS kullanıcılarını da önemsiyor. iOS kullanıcıları, öncesinde Google Assistant’ı kullanım mağazasından ayrı olarak indiriyordu oysa şimdi başvuru, Google Maps ile bütünleşik olarak gelecek.

Google, arkasına hiç yaslanmadan, koskocoman bir kullanıcı kitlesi olan Google Maps’i geliştirmeye devam ediyor. Bu ise Google Maps’in yakın gelecekte muhtemelen daha da büyüyeceği anlamına geliyor.

Önceki HaberESET, “No More Ransom”a Dahil Oldu  

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir