Google, onu da öldürüyor

Mobil Uygulamalar admin 132 Okundu
sponsorlu reklam

Google, onu da öldürüyor

9to5Google‘in haberine tarafından şirin, reformcu ve estetik irtibat uygulaması Google Allo’nun sonu “büyük olasılıkla” geldi. Allo da bir takım irtibat servisleri gibi kendisini hayatta tutacak popülerliğe sahip olamadı. Haberlere kadar; Allo, Hangouts ile benzer bir kaderi paylaşacak. Google takriben 2 yıl önce Allo‘ya önemli yatırım yapmıştı. Şimdiyse işler değişiyor.

İpucu: İnternet’te iz bırakmadan nasıl dolaşılır?

Google Allo, ne değin nitelikli olursa olsun, işler fiziki başarıya kadar yürüyor. Şirketin amacı kullanıcıları artık Android Messages‘a yönlendirmek. Laf konusu iletişim uygulaması RCS teknolojisinden faydalanıyor.  RCS dünyanın en popüler, görüşme yapısı olmayabilir fakat masaüstü bilgisayarınızdan, arkadaşlarınız ile etkileşim kurmanıza müsade veriyor. Uygulamadan muamele etmek için bir QR kod gerekiyor.

Şirketin Genel Başkan yardımcısı Anil Sabharwal, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Allo’nun ticari açıdan isteneni veremediğini ve 50 milyonun aşağıda kaldığını” kabul etti.

Haber, “maalesef” Google Başkan Yardımcısı Matt Klainer kadar, kısa zaman önce “kanımca” doğrulandı. Şirket, Allo desteğini 2019 yılının Mart ayına dek sürdürecek. Daha önce de belirttiğimiz üzere; Amerikalı teknoloji devi 2019 yılında Hangouts Chat ve Hangouts Meet’e odaklanacak. İki yazılımda “G Suite” ile uyum içerisinde çalışacak. İki kullanım da, Android ve iOS’a tam takviye verecekler.

Önceki HaberSophos’dan İşletmelere Güvenlik Işlem Merkezi Sonraki HaberAMD, Hemen de Gözünü GeForce RTX’e Dikti

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir