Google, Sevgililer Günü özel doodle’ı ile 14 Şubat’ı unutmadı

Haberler admin 155 Okundu
sponsorlu reklam

Google, Sevgililer Günü özel doodle'ı ile 14 Şubat’ı unutmadı

14 Şubat’ta Google’ı göstermek isteyen kullanıcılar arama motoru devinin hazırladığı doodle ile karşılaştı. Hemencecik her sene 14 Şubat’a özel içerik paylaşan Google’ın bu yılki figürü ise hayvanlar üzerinden geldi.

SEVGİLİLER GÜNÜ TARİHÇESİ NEDİR?

Bir ritüel olarak her yıl 14 Şubat tarihinde kutlanan Sevgililer Günü, Milattan Sonradan III. yüzyıla dayanmaktadır. Rivayete tarafından İmparator 2. Claudius Roma’yı kendi katı kuralları ile zalimce yöneten bir hükümdardı.

SEVGİLİLER GÜNÜ MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

Onun için en büyük problem ordusunda savaşacak asker bulamamaktı. Ona kadar bu durumun tek sebebi Romalı erkeklerin aşklarını ve ailelerini ayrılmak istememeleriydi. İşte bu yüzden Claudias, Roma’daki bütün nişan ve evlilikleri kaldırdı. Aziz Valentina ise Cladudius’un hükümdarlığı zamanında Roma’da yaşamış bir papazdı. Aziz Valentina kendisi gibi papaz olan Aziz Marius ile birlikte Claudias’un yasağına rağmen el altından çiftleri evlendirmeye devam etti. Ancak imparator bu durumu bir süre daha sonra öğrendi. Aziz Valentine, insanları evlendirmeye devam ettiği için tutuklandı ve yaptıklarının cezası olarak sopa ile dövülerek öldürüldü. Valentina Milattan sonradan 270 yılının 14 Şubat’ında da Hıristiyan şehitliğine gömüldü.

SEVGİLİLER GÜNÜ HEDIYE FİKİRLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

O gün itibariyle Sevgililer Günü’nün kutlandığı açıklama edilmektedir. Sevgililer günü, sıradan bir hediye alıp vermekten daha çok, partnerler arasında romantik bir paylaşım ve sevginin geleceğine ilişkin bir yatırım olarak da kabul edilmektedir.

 

4 milyon dolara satışa çıkardı

284 lüks araba ortadan kayboldu!

Evin içinden çıktı!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir