Google’dan blok zinciri hamlesi!

Dijital para Bitcoin admin 145 Okundu
sponsorlu reklam

Google'dan blok zinciri hamlesi!

Google, bir kez daha blok zinciri (blockchain) teknolojisine yatırım yapmak üzere kolları sıvadı. Teknoloji devinin bu seferki amacı, işi buluta taşımak ve blok zincirini denemek isteyen müşterilerinin işini kolaylaştırmak.

Google yaptığı bir duyuruyla New York merkezli startup Digital Asset ile ortaklığa imza attığını söyledi. Bu bağlantı, Google Cloud Platform (GCP) müşterilerinin kendi uygulamalarında ve hizmetlerinde değişik defter teknolojisi (DLT) framework‘leri oluşturabilmesi, yani blok zincirinin omurgasını oluşturabilmeleri anlamına geliyor.

Digital Asset’in blok zinciri uygulamaları için özel, kendi geliştirdiği bir programlama dili bulunuyor. GCP müşterileri bu sayede kendi hizmetlerini geliştirip lisans alabilecekler. DLT teknolojisini deneyip sunmak isteyen kurumlar, bu yenilik sonrasında platform yapılandırması işiyle uğraşmadan hizmetlerini oluşturup, deneme edebilecekler. Sonuçta yeni işlevler sunmak, fazla daha basit bir hale gelecek.

Google, Digital Asset ortaklığının yanı sıra GCP müşterilerinin yakında Hyperledger Fabric ve Ethereum için de açık-kaynak kodlu entegrasyonlar oluşturabileceklerinin duyurusunu yaptı.

Önceki HaberApple: MacBook Pro Sorununun Sorumlusu Yazılım Sonraki HaberAB’den ASUS ve Philips’e Para Cezası

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir