Google’dan iki yeni uygulama!

Donanım admin 128 Okundu
sponsorlu reklam

Google'dan iki yeni uygulama!

Google, işitme kaybı olanlar için tasarlanan iki yeni uygulamasını duyurdu. Sound Amplifier ve Live Transcribe, işitme sorunu olanların hayatını “birazcık da olsa kolaylaştıracak”.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki kullanım izinleri

Live Transcribe, telefonunuzun mikrofonunu kullanarak canlı konuşmaları yazılara dönüştürebiliyor. Google’a tarafından başvuru 70 bambaşka dili ve lehçeyi destekliyor. Başvuru Formu, “geri-yazma klavyesini” göstermek istemeyenler kadar iki yönü olan konuşmalar için de kullanılabiliyor. Live Transcribe şu lahza Play Store’da kısıtlı beta olarak tüm dünyaya sunulmaya başlanmış durumda. Google’a kadar özellik, yakında erişim kolaylığı ayarlarından etkinleştirilebilecek ve bildirim çubuğundaki Live Transcribe düğmesinden erişilebilecek.

İkinci uygulama olan Sound Amplifier sadece işitme kaybı olanlar için yok, sesi yükseltme ihtiyacı duyabilecek herkes için geliştirilmiş. Google’a tarafından herkes ara sıra sesi yükseltmeye gereklilik duyabiliyor, bilhassa şamatalı bir kafe ve havaalanı salonu gibi arkadaki plan sesinin fazla olduğu yerlerde.

başlangıçta Google I/O’da duyurulan başvuru formu, Play Store üzerinden Android’li telefonlar için indirmeye sunulmuş durumda. Uygulamayı kullanabilmek için kablolu kulaklıklarınızı kullanmanız gerekiyor. Uygulama, sessiz sesleri güçlendiriyor ancak bunu yaparken “yüksek sesleri fazla güçlendirmiyor“. Ses geliştirme ayarlarını değiştirebiliyor ve “kolay kaydırma çubukları ve açma kapama düğmeleriyle gürültü azaltma uygulayabiliyor, uyarı dağıtan arka plan gürültüsünü minimuma indirebiliyorsunuz”.

Pixel 3 ile ön yüklü olarak gelecek iki başvuru formu, işitme kaybı olanların çevresindekilerle daha basit irtibat kurabilmeleri için büyük bir fark oluşturabilir.

Önceki HaberBilgisayar Kullananlara 6 Kolay Kural!  

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir