Hackerların gözü Monero’da

Dijital para Bitcoin admin 159 Okundu
sponsorlu reklam

Hackerların gözü Monero'da

Kripto para birimleri bundan böyle kötü niyetli olsun ya da olmasın, takas işlemlerinde daha keskin şekilde öne çıkıyorlar. Özellikle Bitcoin, hâla çok daha yaygın bir kripto para birimi olarak kabul görmekle birlikte kullanıcılar, diğer para birimlerini de tercih etmeyi deniyorlar. Yani Bitcoin’in ensesinde hissettiği bir takım rakipleri var denilebilir.

Monero üretmek daha kolay

Öne meydana çıkan rakiplerden biri olan Monero, Bitcoin üretimi için gereklilik duyulan aşırı operasyon gücü ve enerji aleyhinde hayli pratik kalıyor. Monero hala nispeten yeni bir oyuncu sayılabilir, yani madencilikte bir takım zorlukları var. Fakat gerçi Coin Market Watch’a kadar birincil 10 altpara birimi listesinde bulunuyor.

Hackerların yeni gözdesi

201804111652328585.jpg Hackerların yeni gözdesi

Monero’ya özellikle fena amaçlı yazılım perspektifinden bakıldığında bazı etkileyici özellikleri var. Bu, halka imzalara dayalı, takip edilebilmeyi önleyen ve gizlilik odaklı özel bir teknolojiye sahip olmasından ileri geliyor. Kirli işlerle uğraşanlar için oldukça manâlı olan para transferini gerçekleştiren kişinin başlıca kimliğini bilmek, fazla daha güç bir ışık halkası geliyor. bununla birlikte Monero, CryptoNight tabanlı kanıtlanmış bir yöntem kullanarak kullanıcıların evde, işyerinde ya da data merkezinde kullandıkları donanımlara zararlı yazılım yoluyla yerleşerek madencilik faaliyeti yürütmeyi imkanlı kılıyor.

Bu bağlamda Monero ile operasyon yapmak, akla yatkın derecede cazip bir değiş tokuş yöntemi olarak kötü amaçlı yazılım dünyasında öne çıkıyor. Pazarın geri kalanının bunu kabul edip etmeyeceğini ve bazı Monero sahiplerinin sadece bir başkasından devraldıkları dalgalanmayı sürdürerek kripto para birimi yoluyla milyoner olup olamayacaklarını vakit içinde göreceğiz.

Önceki HaberDünya Düz Diyenler, Şaşırtmaya Devam Ediyor! Sonraki HaberNesnelerin İnternetine Karşın Saldırılar Arttı

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir