Half Life 3 için yeniden heyecanlanmaya başlayabilirsiniz

Haberler admin 139 Okundu
sponsorlu reklam

Half Life 3 için yeniden heyecanlanmaya başlayabilirsiniz

Çıkışının üzerinden takriben 14 koca sene geçen Half Life 2‘nin tadı hala damağımızda. Oysa yıllar içerisinde Valve kadar yeni oyuna dair herhangi bir atılım göremedik. Üzerine dahası geçtiğimiz yıl Half Life serisinin yazarlarının, Valve’dan ayrılması, oyuncuların üçüncü oyuna dair beslediği umudu en ince ayrıntısına kadar değil etmişti. Sektöre yön veren oyunları bir kenara bırakıp, Steam ve rekabetçi oyunlara içten yönelen Valve’dan yeni bir Half Life göremeyeceğimizi düşünüyorduk.

Half Life serisinin yazarı Valve’a geri döndü

Half Life 3 için yeniden heyecanlanmaya başlayabilirsiniz

Fakat geçtiğimiz saatlerde ortaya çıkan bir habere tarafından Valve cephesinde, yeni Half Life oyununu dikkat çekici eden bir olay yaşanmış durumda.  Kaynağı anonim olan e postadan alınan ekran görüntüsüne göre Half Life 2’nin yazarı Erik Wolpaw‘ın, Valve’a geri döndüğü Gabe Newell göre doğrulandı. Öteki bir yandan daha öncesinde Valve’ın son oyunu Artifact’ın yapımcıları aralarında Erik Wolpaw’ı görmüştük. Fakat ortaya meydana çıkan bu ekran görüntüsü, ünlü senaristin firmaya geri döndüğünü iyice kanıtladı diyebiliriz.

Bakalım Valve, yakın zamanda Half Life 3 için harekete geçecek mi? Oyuncular üzerinde büyük bir beklenti oluşturan Half Life 3, olur ya de bu yüzden geliştirilmiyor olabilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir