Half-Life Rho-Bot

Oyun admin 145 Okundu
sponsorlu reklam

Half-Life Rho-Bot

HARİTALAR NEDEN GÖZÜKMÜYOR?

Üreticinin açıklamasına tarafından haritaların gözükmemesi adi oysa Rho-bot adi olarak yüklenmiş haritaları nasıl kullanacağını biliyor. Yine üreticinin açıklamasına göre Rho-Bot’u kullanırken hangi haritaların oynanacağını mapcycle.txt dosyasını düzenleyerek belirleyebilirsiniz. Rho-bot ile başlatılan bir oyunda açılan ilk harita rhobot klasöründeki rhobot.cfg dosyası ile tanımlanan ‘Initial Map’ parametresi ile belirlenmektedir.

Eğer gerçi haritaların oyun menüsünde gözükmesini istiyorsanız haritalarınızı rhobot/maps/ klasörünün içine kopyalayabilirsiniz. Oysa bu sadece görünürde farklılık yaratmaktadır. Bu işlemin Rho-bot’un haritaları seçme ya da değiştirme eylemlerine bir etkisi yoktur. 1104 sürümü ve üzerinde bu değişikliğe lüzum olmamaktadır.

Half-Life Rho-Bot, Half- Life oyununa bot ekleyerek çoklu (multiplayer) oyun oynamanıza imkan sağlayan bir eklentidir. Half-Life Rho-Bot ile 20 adete kadar bot ekleyebilirsiniz.

Rho-Bot Kurulumu:

1) İndirdiğiniz dosyayı Half-Life klasörüne (Ör:C:\Sierra\Half-Life) çıkarın,

2) Half-Life’ı açın ve Custom Game’e girin ve listeden Rho-Bot’u seçip sol taraftan Activate’e tıklayın,

3)Belli Başlı menüye dönüp Multiplayer > LAN Game> Create Game>Ok dedikten daha sonra oyuna girdiğinizde botların da oyuna dahil olduğunu göreceksiniz.

Gelişmiş ayarlar için Half-Life>rhobot klasörü içindeki README.TXT dosyasına bakabilirsiniz.

İndir

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir