Hangi Saç Renginin Size Uyacağına Karar Veren Akıllı Ayna: Artemis

Genel admin 323 Okundu
sponsorlu reklam

Hangi Saç Renginin Size Uyacağına Karar Veren Akıllı Ayna: Artemis

Teknoloji hayatımızın her noktasına işlemeye başlarken, zeki cihazlar bizlere fazla daha konforlu bir hayat sunabilmek için hızla evriliyor. Yakında piyasaya sürülecek olan “akıllı aynalar” ise bilhassa kadınların vazgeçilmezi haline gelecek gibi gözüküyor.

Kadınların kuaförlerde yaşadığı belki de en büyük sıkıntılardan biri, yapılan işlemlerden sonradan saçlarının hayal ettiği şekilde olmayışıdır. Bazen fotoğraflarda görülüp takdire değer saç modelleri veya renkleri, kişinin tenine veya yüz şekline ahenk sağlamayabilir. böylece de her ne değin işlem birebir uygulansa da sonuç alıcı memnuniyetsizliği doğurabilir. İşte bu konuda da teknoloji sonunda yardıma koştu.

CareOS teknoloji firması, Artemis isimli zeki aynası ile yeni bir projeye imza attı. Ayna, önünde oturan kişinin cilt analizini yapabilme ve kişiye yerinde saç renklerini önerebilme yeteneğine sahip. Kullanıcı aynada bambaşka renk opsiyonları, saç modelleri gibi seçenekleri bir bir seçip yüzüne uygulayabilirken; bir yana da yapılan cilt analizi sonucu, cildi için gerekli kozmetik ürünlerin bir listesine de erişebiliyor. Önerilen ürünlerin satın alma işlemlerinin de yapılabildiği bu akıllı aynada, bununla beraber ürünlerin cilde nasıl uygulanması gerektiğine dair videolar da izlenebiliyor. 

Artemis, sanal hakikat teknolojisini kullanarak oldukça realist bir tecrübe sunuyor. Yüz tanıma teknolojisi doğru, aynanın önüne bir başkası oturduğunda, kesinlikle bireysel verilerinize erişim sağlayamıyor. Kuaför salonları gibi yerlerin epeyce ilgi göstermesi beklenen zeki aynaya, aralıksız temiz kalabilmesi için ses fonksiyonu ile çalıştırılabilme özelliği de eklenmiş.

Kullanıcılar işlemlerini yaparken bir yana da müzik dinleyerek, hava durumu gibi güncel verilere de erişim sağlama imkanı bulabiliyor. Sağlık Durumu açısından da gerekli hassasiyeti belirten üretici işyeri, deri analizleri sonucunda ortaya çıkabilecek herhangi problemli bir durumda uyarı vererek, kişilere hekim önerisinde bulunacak. 

Zeki ayna ne yazık ama henüz satın alınamıyor ama CareOS şirketi teknolojilerinin yerinde bir donanımla bir araya getirilmesi için bambaşka firmalardan yardım bekliyor. Kısa zaman içerisinde piyasaya sürülmesi beklenen Artemis’in, keza evlerde keza de kuaför salonlarında oldukça popüler olacağı varsayım ediliyor. 

Kaynak : https://www.engadget.com/2019/01/07/careos-artemis-smart-mirror/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir