Hayatı hiç olmadığı kadar hızlandıracak

Hayatı hiç olmadığı kadar hızlandıracak

Haberler admin 215 Okundu
sponsorlu reklam

Hayatı hiç olmadığı kadar hızlandıracak

Çünkü dünya üzerinde geniş ölçekte çalışmalara başlanıldı. Dolayısıyla 5G üzerine çalışan kurum ve operatörler artık hazır. şu anda 40’dan fazla operatör, kurulumlara başlamış durumda ve bunlardan 30 tanesinin Huawei’yle sözleşmeleri var.

5G ile birlikte operatörlerin gelirlerinde yükselme beklenirken, bununla beraber 15 milyondan pozitif istihdamın da gerçekleşmesi bekleniyor. 5G şimdiye değin hep karışık bir teknoloji olarak görünüyordu. Huawei ise bu karmaşayı ortadan kaldırarak işleri daha basit ayla getirmeyi amaçlıyor. Bu Vesile Ile verimliliğin de artması olası.

5G’nin en kayda değer özellikleri olarak düşük gecikmen ile yüksek kapasiteden söz edebiliriz. Kurulumlar büyük alanlarda yapılabildiği gibi küçük alanlara özel çözümler de mevcut. Mesela, 32TR adı bahşedilen anten, sadece 20KG ağırlığında ve kurulumu 32 dakikada tamamlanabiliyor. Bu antenden Güney Kore’de 10 binden artı sitede belirlenmiş durumda. En iyi kapsama alanı için de 64TR antenler tercih ediliyor. İstanbul Yeni Havalimanı’nda da Huawei’nin gelişmiş çözümleri mevcut.

4G’de yapmış olduğunuz her yatırım, gerçekten 5G’nin bir bir takım. Huawei, 4G ekipmanları kullanılarak 5G kullanıcı deneyimi sağlayabiliyor. Çünkü 4G ve 5G’nin birlikteliği yaklaşık 10-15 yıl daha sürecek ve bu süreçte var olan ekipmanları daha bereketli uygulamak gerek. Örneğin Huawei’nin 5G Microwave teknolojisi doğru, bulunduğunuz bölgede fiber olmasa bile 5G deneyimi yaşanabilecek.

Ve 5G baştan sona yüksek çözünürlüklü oyunlar, düşük geç kalma süreleriyle bulut üzerinden oynanabilecek. Böylece yüksek maliyetli PC’lere gerek kalmayacak. Zeki telefonunuz bile yeni PC’niz olabilecek. Gözlüğe gereksinim duymayan 3D filmler ve artırılmış hakikat uygulamaları da artış gösterecek.

Karar verildi

Son halini görenler inanamadı

Faturalar yüzde 12 düşüyor

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir