Her Gün Yeni Bir Şeyler Öğrenmenizi Sağlayacak 7 Ücretsiz Uygulama

Mobil Uygulamalar admin 198 Okundu
sponsorlu reklam

Her Gün Yeni Bir Şeyler Öğrenmenizi Sağlayacak 7 Ücretsiz Uygulama

Anlamsız zamanlarınızı ölçmek için neler yapıyorsunuz? Eğer vaktinizin çoğunu zeki telefonunuzda geçiriyorsanız, size bir şeyler katacak epeyce başarılı uygulamalar var.

Zeki telefonlar manâsız zamanları değerlendirmek için olur ya de en fazla kullandığımız şey olabilir. Peki o boş zamanları hangi gerçekte ne yaparak değerlendiriyoruz? Abes zamanlarında kendisini ilerletmek isteyen, her gün minimum yeni bir data öğrenmek isteyenler için ufak bir bedava uygulama listesi hazırladık. İşte hayatınıza yeni bir şeyler katacak o uygulamalar:

1. Curiosity

Bu dilekçe her gün yalnızca 5 dakikanızı alarak size her çeşitten data ile geliyor. Kullanıcıyı daha aydın ayla getirmeye odaklı Curiosity, biyolojiden tarihe; kültürden, garip bilgilere bir fazla içeriğe sahip.

Epeyce başarılı ve kusursuz çalışan uygulamayı öğle molasında, otobüste, yatmadan önce vakit ayırıp denemelisiniz. Curiosity, 5 dakika baştan başa sizi meşgul tutacak hoş bir metin, gösterme ve video sunacak. Tek dezavantajı ise Türkçe dil seçeneğinin bulunmaması. 

CuriosityİNDİR CuriosityİNDİR

2. Trivia Crack

Sizi her alanda sınayacak bu başvuru formu oldukça geliştirici. Seviyenize kadar güçlük seviyesi gelişen, arkadaşlarınızla yarışma fırsatı sunan bu oyunda soru çeşitliliği oldukça artı ve yeni. Başvuru Formu içerisinde bununla beraber soru göndermeniz ya da denetlemeniz de muhtemel. 

Trivia Crack (Reklamsız)İNDİR Trivia CrackİNDİR

3. Yousician

Yousician, epeyce geliştirici bir müzik uygulaması. Eğer iyi bir kulağa sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ve şu zamana değin enstrüman çalmadıysanız bu uygulamayı kaçırmayın çünkü tatbik, size müzik aleti çalma fırsatı sunuyor. Ekranda bulunan bir klavye ile yeni melodiler öğrenip, çalıyor; gitar, bas ya da ukulele çalma deneyimi yaşayabiliyorsunuz. Başvuru Formu her seviyeye hitap ettiği için kendi hızınıza tarafından ilerler ve sizde herhangi bir baskı oluşturmaz. 

YousicianİNDİR YousicianİNDİR

4. DailyArt

Günlük kültür dozunuzu edinmek için bu dilekçe epeyce elverişli diyebiliriz. Adı fazlasıyla herzamanki olsa da DailyArt, her gün modern ya da alışılmış bir sanat eserini ve arkasındaki hikayeyi ekranına getiriyor. Günlük bilgilerin yanı sıra, 1600’den fazla sanat eserinin bulunduğu arşive de erişebilirsiniz.

DailyArtİNDİR DailyArtİNDİR

5. Enki

Yeni başlayanlar ve deneyimli programcılar için Enki günlük kodlama alıştırması sunuyor. Tatbik Javascript, CSS, HTML ve Python gibi konuları kapsıyor ve kodlamaları oldukça eğlenceli ayla getiriyor. En geliştirici öğrenme uygulamalarından biri olan Enki’de bir günü kaçırdığınızda bir önceki çalışmaya dönmek zorunda kalacağınız için disiplini de elden bıraktırmıyor.

EnkiİNDİR EnkiİNDİR

6. Duolingo

Günde birkaç dakikalık pratikle etkili dil öğrenmeyi sağlayan eski dostumuz Duolingo, epeyce popüler. Eğer dil öğrenmek için kursa gidemiyorsanız, vaktiniz yetmiyorsa, Duolingo her seviyede istediğiniz dili bedava şekilde size öğretiyor. Sadece günde birkaç dakikanızı ayırıp pratik yapmanız yeterli.

DuolingoİNDİR DuolingoİNDİR

7. Dictionary.com

İngilizce kelime dağarcığınızı genişletmek için size cebinizde sözlük gezdirme fırsatı sunan tatbik her gün yeni kelimeler öğrenmenize asistan olacak. Anlamadığınız kelimeler için tanımlara bakın, kelimelerin tarihini öğrenin, kendinizi test edin.

Dictionary.comİNDİR Dictionary.comİNDİR Kaynak : https://gizmodo.com/9-apps-to-try-if-you-want-to-learn-something-new-every-1828820926

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir