HTC’nin blok zinciri cebi yolda!

Dijital para Bitcoin admin 178 Okundu
sponsorlu reklam

HTC'nin blok zinciri cebi yolda!

HTC, yeni amiral gemisini 23 Mayıs‘ta tanıtmaya hazırlanıyor. Bu sırada firmadan sürpriz bir duyuru geldi ve HTC, blok zincirine (blockchain) özel bir telefon geliştirdiğini söyledi.

Gizliliğe odaklanan Android tabanlı bu telefonun tüm detayları hemen şimdi bilinmiyor. Bilinenler arasında telefonun adının HTC Exodus olduğu ve Bitcoin, Ethereum, Dfinity, Lightning Networks destekli bir evrensel dijital cüzdan içereceği var. Öteki şifreli para birimlerini de destekleyen aygıt, “Ethereum ve Bitcoin düğümlerinin sayısını ikiye ve üçe katlamayı” hedefliyor.

Exodus projesi, HTC’nin yeni Gayri Merkezi Şefi Phil Chen tarafından yürütülüyor. Chen, HTC Vive’a dönüşen sanal realite projesiyle tanınıyor. Chen, “son kullanıcıların kendi verilerine merkezi yetkililere lüzum kalmadan, sahiden sahip olduğu bir dünya görmek istiyorum,” diyor. Önlerinde kat edecek fazla yol olduğunu söyleyen Chen, mobil teçhizat katmanıyla bu merkezi olmayan dünyaya kayda değer bir katkıda bulunabileceklerini düşünüyor.

HTC’nin blok zinciri destekli telefon üreten birincil firma olmadığını belirtelim. Sirin Labs, blok zinciri telefonu Finney için bir teknik nitelik listesi yayınlamıştı. Fakat bu telefonun ne vakit çıkacağı açıklanmadı.

HTC’nin yeni telefonu için kuracağı ortaklıklar önümüzdeki aylarda ortaya çıktıkça, telefon hakkında yeni haberler alma şansımız olacak.

Önceki HaberAndroid P, Hangi Samsung’lara Gelecek? Sonraki HaberÇentikli Nokia X6 Tanıtıldı; İşte Özellikleri!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir