Huawei Mate 20 Lite: Oyunlarda yüksek performans

Haberler admin 198 Okundu
sponsorlu reklam

Huawei Mate 20 Lite: Oyunlarda yüksek performans

Şu Anda bir düşünelim, daha yüksek performans ve daha az enerji tüketimi var. Bu iki unsuru göz önüne alınca, Mate 20 Lite’ın mobil oyunlar için ideal bir mahsul olduğunu söyleyebiliriz. Bu düşünceyi destekleyen diğer faktörler ise, 6.3 inch değerde devasa ekranı ve Finansal-G51 MP4 GPU’su. Game Suite

Mate 20 Lite’ın “oyunlar” tarafında sinyâl taraflarından biri de “Game Suite” isimli uygulaması. Peki “Nedir bu Game Suite?” diye soracak olursanız, oyunlardan yüksek performans almanızı karşılayan ve siz oyun oynarken diğer etkenler kadar rahatsız edilmenizi engelleyen bir sistem. “Oyun modunu” aktifleştirdiğinizde, cihazın bütün gücü “oyunlar için” yeniden optimize ediliyor ve oyunlar “önceliklendiriliyor.” Şu Anda konuyu birazcık daha açalım.

Ilk Önce, telefonunuzda zorlama tasarruf modunun kapalı olduğundan belirli olmalısınız. Zira bütün gücü kullanmalıyız. Peşinde, Game Suite uygulamasını açarak oyunlarınızı buraya ekleyebilir ve tekrar daha aşağı kısımda yer alan “Oyun Modu” seçeneğini aktifleştirerek performanslı oyun deneyimlerine adım atabilirsiniz.

giderken, “rahatsız edilmek istemiyorsanız” bunun için de seçenekleriniz var. Mesela, siz oyun oynuyorken bildirimler gelmiyor, bu nedenle oyun keyfiniz bölünmüyor. Eğer alarm vakti gelmişse ya da birileri sizi arıyorsa da zil sesi ve titreme özelliği devreye girmiyor, fakat farkında olmanız için ekranda ibareler beliriyor.

Yaptığımız testlerde, ilk kez son dönemin en popüler oyunlarından PUBG’yi denedik. Otomatik olarak görsel kaliteyi “orta seviyede” ayarlayan cihaz, oyunu akan şekilde oynamanıza imkân sunuyor. Nadir de olsa FPS düşmeleri de yaşanıyor, ki bunları oyunun kendisine bağlıyoruz, zira üstteki düzey cihazlarda zeka bu oyunda optimizasyon sorunları olabiliyor.

PUBG’nin gerisinde Super Mario Run, Nova ve Asphalt 9 gibi oyunları da denedik ve hepsinde de nitelikli görseller ve akıcı oyun deneyimleri elde ettik. Tabii Game Suite doğruca ayrım edilir düzeyde performans artışı elde ediyoruz, fakat aynı zamanda pil seviyesi de normale kıyasla daha hızlı düşüyor, aklınızda olsun.

YouTube’da nasıl para kazanılır?

Ayrılık haberini böyle kutladı!

Nadir rastlanılan doğa olayı

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir