Huawei P30 modellerini görücüye çıkarıyor

Haberler admin 259 Okundu
sponsorlu reklam

Huawei P30 modellerini görücüye çıkarıyor

Şubat ayının sonunda gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi’nde 2299 Euro değer biçtiği Mate X’i tanıtan Çinli üretici, bu ayın sonunda ise Huawei P30 modellerini görücüye çıkaracak.

Huawei’nin 26 Mart’ta düzenleyeceği özel etkinlikte 3 yeni P modeli tanıtması bekleniyor. Bunlar P30, P30 Lite ve P30 Pro.

Huawei P30 muhtemelen, Mate 20 ve Mate X’te kullanılan Kirin 980 yonga seti ile gelecek. Sızdırılan söylentilere kadar P30 Lite çift kamera, P30 üç başlıca kamera, P30 Pro ise dört asıl kameraya sahip olacak. Kuşkusuz bunlar şimdilik söylentiden ibaret.

Öta yana Huawei’nin yeni amiral gemisi modelinde yüz okuma özelliğini kaldıracağı ve ekran altı parmak izi okuyucusu teknolojisine yöneleceği belirtiliyor.
Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz sene tanıtılan Mate 20 Pro’da çok büyük bir yüz tanınma teknolojisine yer verilmişti. Apple’ın FaceID’sinden bile fazla daha gelişmiş bir teknolojiye sahip olan bu özelliğin Huawei P30 Pro’da yer almayacağı varsayım ediliyor.

Huawei yeni P serisi için geçtiğimiz gün kısa bir video yayınladı. Dilerseniz yayınlanan bu videoya yukarıdan göz atabilirsiniz.

bu arada dip not olarak hatırlatalım. Geçtiğimiz yıl tanıtılan P20 Pro, üç esas kamera modülü ile sektördeki bütün tabuları yıkmıştı. P30 Pro’nun da böyle devrimsel bir özelliğe sahip olup, olmayacağı büyük merak konusu. Bekleyip göreceğiz.

Sakın ikinci kez ısıtıp yemeyin!

Koca şehri yuttu!

Yalnızca mart ve nisan aylarında yenebiliyor

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir