Infiniti, SUV’lerin Prensi Olacak Tam Elektrikli QX Inspiration Konseptini Tanıttı

Otomobil admin 220 Okundu
sponsorlu reklam

Infiniti, SUV'lerin Prensi Olacak Tam Elektrikli QX Inspiration Konseptini Tanıttı

Nissan’a alt lüks araba markası Infiniti, bütün elektrikli bir SUV olan QX Inspiration modeline ait ilk konsept tasarımı sergiledi.

Kabul edin ya da etmeyin, otomotiv endüstrisinin geleceği elektrikli otomobiller üzerinde inşa ediliyor. Buna rağmen lüks araba üreticisi Infiniti, geçtiğimiz yıl Detroit ‘te düzenlenen Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda gösterişli ve fütüristik bir sedan konsepti gösterdi. Ilginç olan şey, bu sedanın elektrikli yerine doğru yanmalı bir motora sahip olmasıydı.

Infiniti, makalenin birincil cümlesinde bahsettiğimiz gerçeği geç de olsa fark etmiş olacak oysa bu yılki Kuzey Amerika Milletlerarası Otomobil Fuarı’nda yeni bir konsept otomobil tanıttı. QX Inspiration adını içeren SUV segmentindeki araba, ne zaman piyasaya sürüleceği bilinmese de Japon şirketin elektrikli otomobillere dönüş yaptığının bir göstergesi.

Şirketin açıklamasına QX Inspiration, otomobilin altında bulunan çift elektrikli motor doğruca dört çekerli bir yapıya sahip olacak. Lakin şirketin açıklama esnasında kullandığı dil, dört çekerli yapının standart olmayacağını gösteriyor. Hem Infiniti, otomobilin pili hakkında da detaylı bir bilgi vermedi.

Bütün elektrikli otomobillerde olduğu QX Inspiration’da da batarya ve motor, aracın aşağıda yer alacak. Bu tasarım avantajından sonuna kadar faydalanan Infiniti, iç mekanı kaput ve bagaja içten genişleterek kullanıcıya ‘kanepe’ rahatlığı sunan bir iç mekan oluşturmuş durumda. Gösterge paneli, boydan boya bir ekrandan oluşurken, direksiyon simidinde de bir ekran var.

QX Inspiration muhakkak bayağı bir elektrikli otomobil olarak karşımıza çıkmıyor. Fütüristik bir konsept olan araç, şirketin araba araç projelerinin de merkezini oluşturacak. Infiniti, fuar esnasında güzel bir otomobil sergileyemeyi başarmış olsa da aracın çıkış tarihi veya fiyatı hakkında bir bilgilendirme yapmaktan kaçındı.

Kaynak : https://www.theverge.com/2019/1/14/18182686/infiniti-ev-qx-inspiration-detroit-naias-2019   1 0 0 0 0 Emoji İle Tepki Ver 1 0 0 0 0

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir