İngiliz parlamento üyesi, olay yaratan oyun için araştırma talep etti

Haberler admin 144 Okundu
sponsorlu reklam

İngiliz parlamento üyesi, olay yaratan oyun için araştırma talep etti

Geçtiğimiz hafta oyun gündemine bomba gibi düşen bir durum yaşanmıştı. Rape Day adlı, tecavüz ve seri katil temalı alışılmadık oyun, Steam’de yayınlanmış, ancak gelen tepkiler üzerine oyun, Steam kütüphanesinden kaldırılmıştı. Gelen tepkiler üstüne Steam‘den kaldırılan oyun, Steam’in yayınlama politikasının eleştirilmesine sebep olmuştu. Rape Day adlı oyuna gelen tepkiler öyle büyüdü ki,  İskoç Milli Partisi Milletvekili Hannah Bardell, oyunu “iyice iğrenç bir materyal” olarak nitelendirdi ve hükümetin “masanın etrafında toplanarak bu konuyu iyi bir şekilde tartışmasını gerektiğini” belirtti. 

Tecavüz temalı oyun Steam’in başını derde soktu

At #DCMS Q’s I raised the issue of the game ‘Rape Day’.

The content of this game is utterly sickening – it’s time for the UK government to undertake a full review into development and hosting of such abhorrent content.

Rape & sexual violence should never feature in ‘games’. pic.twitter.com/JMheJs1N8J

— Hannah Bardell ???????????????????? (@HannahB4LiviMP) 7 Mart 2019

İskoç Ulusal Partisi Milletvekili Hannah Bardell, Rape Day adlı oyun hakkında çözümleme talep ederken, sözlerişen şöyle devam etti; ““Bu oyunun içeriği adamakıllı sapkın. İngiltere hükümetinin teknoloji şirketlerinin ve oyun platformlarının – özellikle Steam’in – bu tür bir salaklığa müsade vererek paçayı kurtarmasının önüne geçmesi gerek.”

İskoç Parlamentosu Bakanı Shona Robinson ise; “Herhangi bir çevrim içi oyun platformu için kadınların öldürülmesini ve tecavüz edilmesini yücelten iddiaya göre bir oyunun yayınlanmasına izin belirlemek, iğrenç ve derinden can sıkıcı olurdu.” dedi. Robinson, Steam’in oyunu kaldırmasından memnun kaldığını sözlerine ekledi. Bakalım bu gelişmeler Steam’in politika değişikliğine gitmesine neden olacak mı?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir