Instagram’dan Alışveriş Alışkanlığımızı Değiştirecek Yeni Uygulama: IG Alışveriş

Mobil Uygulamalar admin 206 Okundu
sponsorlu reklam

Instagram'dan Alışveriş Alışkanlığımızı Değiştirecek Yeni Uygulama: IG Alışveriş

Milyonlarca işletmeye hizmet vermekte olan ve her geçen gün işletme araçlarını zenginleştiren Instagram, yakında piyasaya süreceği IG Alışveriş adlı başvuru ile egemen bir çevrimiçi alışveriş uygulamasını hizmete sunmuş olacak.

Çevrimiçi alışveriş pazarı her geçen gün büyümeye devam ediyor. sosyal medya da öyle. Dolayısı ile sosyal medya devlerinin çevrimiçi alışveriş pazarını görmezden gelmeleri beklenemez. Dünyanın en büyük görsel içerik paylaşım platformu olan Instagram, yakında sadece alışverişe odaklanan egemen bir uygulama yayınlayacak.

The Verge göre aktarılan bilgiye takriben ‘IG Shopping’ (IG Alışveriş) adını alacak olan başvuru, sadece alışveriş odaklı olacak. Kullanıcılar, Instagram’da takip ettikleri işletmelerin ürünlerini IG Alışveriş uygulaması üzerinden görüntüleyebilecekler, ürünler ile ilgili bilgileri öğrenebilecekler ve ürünleri satın alabilecekler.

Aslına bakacak olursanız IG Alışveriş için işletmelerin rüyalarını süsleyen bir sosyal ağ platformu diyebiliriz. Fiziki ürünler satan, Facebook’ta bir ürün katoloğu olan ve natürel olarak bir işletme hesabı olan tüm işletmeler IG Alışveriş uygulamasından faydalanabilecekler. İşletmeler tek bir görsel için azami 5, çoklu görsel paylaşımı için ise en fazla 20 mahsul etiketleyebilecekler.

IG Alışveriş, kullanıcı arabirimi için ise en düşük değiştirme vadediyor. Uygulamaya bir alışveriş çantası ikonu eklendi. Keza bundan böyle alışveriş linkleri gönderilere gömülü olacak. Kullanıcılar gönderiye tıkladıklarında fiyat ve alışveriş sayfası için temas görecekler. ‘Şu Anda Alışveriş Yap’ butonuna tıklayanlar ise ürünün alışveriş sayfasına yönlendirilecekler.

Kaynak : http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-6132275/Instagram-building-standalone-app-called-IG-Shopping-lets-users-buy-products.html

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir