iOS veya Android’e geçin önerisi!

Haberler admin 129 Okundu
sponsorlu reklam

iOS veya Android’e geçin önerisi!

 Yazılım devi, Windows Phone kullanıcılarına iOS veya Android’e geçin uyarısında bulunuyor. Windows Phone bundan böyle resmi olarak öldü diyebiliriz. Microsoft, mobil sektöre girmek için geçtiğimiz yıllarda Nokia‘ya satın almış ve Windows Phone ile yoluna devam edeceğini açıklamıştı.

Asrın hatası olan bu karar, firmaya çok pahalıya patlamıştı. Geliştiricilerin Windows Phone platformuna alaka duymamasının yanısıra, uygulamalara olan desteğin kesilmesi de tuz biber olmuştu. Firma, geçtiğimiz yıl mağazası üzerinden Windows Phone işletim sistemine sahip telefonların satışını durdurmasının arkasından bu platformun ipi resmi olarak çekilmişti.

Microsoft acilen de Windows Phone kullanıcılarına iOS ya da Android işletim sistemine sahip bir zeki telefona geçmeleri için uyarıda bulundu. Windows Mobile/Phone’un resmen bittiğini kanıtlayan bu dikkat firmanın sık sık sorulan sorular bölümünden yapıldı. Windows Phone kullanıcıları bundan sonra ne yapmalı? sorusuna işyeri yetkilileri “iOS ya da Android cihazlara geçiş yapmalarını tavsiye ediyoruz” biçiminde cevap verdi.

Eğer Windows Phone işletim sistemine sahip bir telefon kullanıyorsanız, en yakın zamanda iOS veya Android’e geçmenizde üstünlük var. Bundan Böyle bu işletim sistemi için kritik güvenlik açıklarını bile kapatmak için güncelleme gelmeyeceği gibi popüler uygulamalar da yardım vermeyecek.

Dünyanın en iyi 50 tatlısı

Rizeli mucit icat etti

Asansörle ortaya çıktı

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir