iOS’te Uygulama Klasörlerinin Adı Nasıl Gizlenir?

Mobil Uygulamalar admin 340 Okundu
sponsorlu reklam

iOS'te Uygulama Klasörlerinin Adı Nasıl Gizlenir?

iPhone ya da iPad cihazınızı kullanırken estetik bir görünüm yaratmak adına bir şeyler deniyor olabilirsiniz.

Bunu, uygulamaları içinde barındırdığınız klasörler aracılığıyla yapmanız da muhtemel sayılabilir. Mesela, klasörleri içinde yer alan uygulamaların kategorisi yerine daha eğlenceli mizahi şeylerle adlandırabilirsiniz. veya daha estetik olarak bu klasörün adını kaldırabilirsiniz. Şu Anda size bunu nasıl yapacağınızdan bahsedelim.

Ilk başta basit bir şey gibi gözüktüğü için “Bu ne ya?” gibi bir tepki vermiş olabilirsiniz. Fakat derhal klasörlerden birini açın ve ayar kısmından klasörün adını silerek bitti bölümüne dokunun. Evet, gördüğünüz üzere klasörün ismi manâsız yok, eski isim geri döndü. Buraya ‘boşluk’ koyarsanız da yeniden aynı şey olacak. Apple bu konuda tüm kurnazlıkları düşünmüş ve önlem almış gibi gözüküyor. Hayır pardon, tümünü düşünmemiş.

Apple cihazınızda eğer abes bir klasör adı yaratmak istiyorsanız manâsız bir alanı kopyala – yapıştır işlemini uygulamanız gerekiyor. Fakat hepsi olmaz.

⠀ – İşaretler arasındaki boşluğu kopyalayın ve yapıştırın.

Eğer bu bölge çalışmazsa, taktiğin yaratıcısı olan sitenin linkine buradan ulaşıp o alandaki boşluğu alabilirsiniz. Şimdi adını silmek istediğiniz klasöre gidin ve içindeki tüm karakterleri sildikten daha sonra kopyaladığınız boşluğu oraya yapıştırın. Bitti’ye dokunduktan sonra, bundan böyle manâsız bir ad alanına sahip olacaksınız.

Kaynak : https://lifehacker.com/how-to-hide-your-app-folder-names-in-ios-1829744268

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir