iPad mini 5 nasıl olacak?

Haberler admin 279 Okundu
sponsorlu reklam

iPad mini 5 nasıl olacak?

Apple, Mart ayında düzenleyeceği etkinlikte karşımıza yeni iPad mini modeli ile çıkacak. iPad mini 5 olarak isimlendirilmesi beklenen bu modelin, iPad Pro’da olduğu gibi asıl ekran tuşsuz bir şekilde gelmesi bekleniyordu. Tasarımsal açıdan da iPad Pro’ya benzemesi beklenen mini modelin bugün nasıl olacağına dair ilk akıntı geldi.

Apple, maalesef ancak yeni iPad küçük modelinde USB-C bağlantısına yer vermeyecek. Tekrar Lightning bağlantısını seçim edecek olan işyeri, Face ID yerine yeniden Touch ID kullanacak. Ayrıca tablette 3.5mm kulaklık girişi de yer alacak. Tasarımsal açıdan ise yeni iPad ufak modeli selefi iPad ufak 4 gibi kalın çerçeveli olacak.

Cupertinolu firma en büyük yeniliği ise yalnızca ekipman bölümünde yapacak gibi görünüyor. Firmanın uygun fiyatlı tablet kategorisinde bir üyesinin bulunması için büyük çaplı yenililer mini 5 modelinde maalesef fakat olmayacak.

2015 yılından beri yenilenmeyen iPad mini serisi sonlandırılsa daha akla yatkın olabilirdi aslında. Ancak Apple’ın da bu sefer orta segment tablet pazarındaki kozu öyle olmazdı. Bakalım Mart ayındaki etkinlikte bizleri nasıl bir iPad ufak modeli karşılayacak?

Büyük yarış başladı

6-0’dan sonradan şoke eden hareket!

Çoğu kişi haberdar bile yok!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir