iPhone batarya değiştirme rekoru kırıldı

Haberler admin 209 Okundu
sponsorlu reklam

iPhone batarya değiştirme rekoru kırıldı

2018’e damga vuran skandallardan birisi de Apple’ın yeni güncellemelerle, eski modellerini bilinçli olarak yavaşlattığı iddialarıydı. Muhakkak bu iddialar kısa süre içerisinde global ölçekli bir krize dönüştü. Cupertino merkezli şirket, bu krizi içten bir şekilde yöneterek en düşük zararla atlatmayı başardı.

Apple kadar yapılan açıklamada, yavaşlatma işleminin yıpranan bataryadan ötürü yapıldığı ve belli başlı amacın kullanıcıyı gözetmek olduğu belirtildi. Tabi oysa bu açıklama kimseyi tatmin etmedi. Bir Takım kullanıcıların Apple’a dava açmaya başlaması, şirketi ilave kararlar olmak zorunda bıraktı.

Tim Cook ve ekibi 6/6 Plus ve sonrasındaki modellerin bataryasını normalin hayli altına bir ücretten değiştirileceğini açıkladı. Bu kapsamda milyonlarca birey bataryasını başkalaşmak için Apple teknik servislerine başvurdu.

Apple’a yakın bir takım kaynaklardan aktarılan bilgilere kadar, geçtiğimiz sene 11 milyonun üstünde iPhone için pil değişimi yapıldı. Pil başkalaşım fiyatlarının oldukça ucuzlaması, sorun yaşamış, yaşamayan herkesin ilgisini çekmiş gibi görünüyor.

neticede Apple, modellerini bilinçli olarak yavaşlatmasının faturasını, ucuza batarya değişimi yaparak ödedi. Olasılıkla işyeri bu yüzden hasar etmemiştir. Lakin Apple’ın katı fiyat politikasından imtiyaz verdiği de sık rastladığımız bir koşul yok. Bakalım Apple son dönemde hayli düşen iPhone satışlarını nasıl arttıracak. Bekleyip göreceğiz.

Gözlerine inanamadı!

Dünyanın konuştuğu kız kardeşler

Kan donduran ticaret!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir