iPhone satışlarında inanılmaz düşüş

Haberler admin 118 Okundu
sponsorlu reklam

iPhone satışlarında inanılmaz düşüş

Çin’in en büyük iki e ticaret platformları olan jd.com ve suning.com, iPhone modellerinin fiyatlarını %20’ye değin ( iphone XR %22 ) düşürdü. Bilhassa Aralık ayında iPhone ürünlere olan taleplerin azalmasından sonradan, Ocak ayında bu tür bir yola başvuruldu.

Ülkenin en büyük ikinci online satış mağazası olan jd.com’da iPhone 8 %20 lik bir indirim ile 515 Euro, iPhone 8 Plus da %22’lik bir indirim ile 619 Euro’dan müşteri bulmayı bekliyor.

Suning.com ise 128 Gbyte’lık iPhone XR ürününü %17’lik bir indirim ile 902 Euro’dan 748 Euro’ya düşürdüğünü duyurdu. iPhone 7 Plus ise 451 Euro’dan herif bekliyor.

Suning bu indirimleri kendi içinde yaptıklarını söylemelerine karşın, jd.com bu fiyat düşüşlerini Apple ile konuşarak karar verdiklerini özellikle belirtiler.

Apple online satışından daha ucuz

Bu ülkede Apple’in diğer modelleri için herhangi bir fiyat karşılaştırılması ne yazık oysa yapılamıyor. Apple’ın Qualcomm ile olan patent davası buna en büyük neden.

Hatırlayacağınız gibi Qualcomm, patent ihlali yüzünden Apple’ın bazı ürünlerinin satışını Çin’de yasakladı. Dolaysıyla özgür piyasada iPhone 8 yaklaşık 630 Euro, iPhone XR ürünü de 780 Euro’dan dağıtılmış yerlerde müşteri buldu. Yani Apple’in Online satışından %8 daha eksik bir fiyat ile satın alınması sağlandı.

Apple, özellikle bu ülkede ürünlerine özel teklifler ve indirimler sunmuyor. Lakin buna rağmen yeni iPhone satabilmek için eski ürünleri geri alıp yeni bir model ile değiştiriyor. Dolaysıyla bu tür bir takas ile iPhone 7’yi geri verip iPhone XR’a 580 Euro’ya sahip olunabiliyor.

Verdiği poz olay oldu

Zayıf kadınla evlenen erkeğe para veriyorlar!

Mesut Özil’i gönderiyorlar

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir