iPhone SE2 gecikmeli de olsa çıkacak

Haberler admin 237 Okundu
sponsorlu reklam

iPhone SE2 gecikmeli de olsa çıkacak

Genel Olarak ahali yeni çıkan bir iPhone modeli için 600 – 650 dolar civarında bir ödenti ödemeyi fazla görmüyorlardı. Fakat bu meblağ 1000 dolara dayanınca işler değişti.
Apple’ın geçtiğimiz senenin son çeyreğinde tanıttığı iPhone XS, XS Max ve XR beklentilerin üzerindeki fiyatlarıyla hayal kırıklığı yaratmışlardı.
Bu hüsran doğal olarak satış rakamlarına da yansıdı. Bilhassa Avrupa ve Asya pazarında iPhone satışları manâlı ölçüde düştü.
Uzun bir süredir Samsung’un arkasında en çok telefon sevkiyatı gerçekleştiren 2. firma konumunda yer alan Apple, düşük seyreden satışlar sonrasında Huawei’nin de ardındaki kalarak 3. sıraya geriledi.

Hal böyle olunca satış rakamlarını arttırmak isteyen Cupertino merkezli şirket B planını devreye sokma kararı aldı. Evet, Apple’ın B planı iPhone SE2. Genel beklenti iPhone SE2’nin yeni cins iPhone modelleriyle eş zamanlı olarak tanıtılacağı yönündeydi. Fakat bu gerçekleşmedi.

Kulislerde dolaşan söylentilere tarafından, iPhone SE2’nin iPhone XR satışlarını engelleyeceği düşünülerek bu modelin biraz gecikmeli çıkması kararı alınmış.
Normal şartlarda Apple’ın iPhone SE 2019’u Haziran ayına içten satışa sunmayı planladığı iddia ediliyor. Fakat düşük seyreden iPhone satışları, Apple’ın tarihi öne almasına niçin olmuş.

Uygun fiyatlı bir iPhone modelinin pazarda manâlı işler yapabileceği düşünülüyor. Sızdırılan son bilgilere tarafından, iPhone SE 500 dolar civarında akla uygun bir etikete sahip olacak.Peki iPhone SE2’de kullanıcıları ne gibi yenilikler bekliyor? Elbette en büyük buluş telefonun tasarımında ortaya çıkacak. Genel kanı iPhone SE2’nin X serisine benzeşen çentikli bir tasarıma sahip olacağı yönünde.

Ama Apple’ın bambaşka bir tasarıma yöneleceğine inananlar da mevcut. Cupertino merkezli şirketin maliyeti düşürmek namına kamera için ufak bir çentik kullanacağı ve FaceID yerine TouchID’yi tercih edeceği söyleniyor. Kesinlikle burada bahse konu parmak izi okuyucusu telefonun önünde yok ardından konumlandırılacak.
iPhone SE2, baskı açısından ise 2016 iPhone modelleriyle benzer seviyede olacak. iPhone SE2’nin Apple A10 Fusion yonga setinden zor alacağı iddia ediliyor. Lakin bu az önce kesinleşmiş bir veri yok.

Peki gelelim o kritik soruya. iPhone SE2 önemli anlamda Apple’ı toparlayabilecek mi? Açık konuşmak gerekirse bu soruya net bir yanıt saptamak şiddet. Sonuçta SE2 boyut itibariyle geniş bir kitleye hitap edemiyor. Bundan Böyle insanlar 5 inçin üstünde ekranlara alışılmış durumdalar. Dolayısıyla SE2 bu açıdan beklentileri karşılayamayabilir.
Bir diğer faktör ise Apple’ın katı fiyat politikası. Eğer iPhone SE2 da X serisi modelleri gibi abuk subuk bir etiketle satışa sunulursa, Cupertino merkezli şirket bir çuval inciri berbat etmiş olacak. Bekleyip göreceğiz.

Nasıl zengin oluyorlar?

“Üç büyüklerden önerge aldım”

Kan donduran olay!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir