iPhone X’daki Özel Parmak Hareketlerini Android’e Getiren 6 Uygulama

Mobil Uygulamalar admin 238 Okundu
sponsorlu reklam

iPhone X'daki Özel Parmak Hareketlerini Android'e Getiren 6 Uygulama

Özel hareketlerle telefon uygulamak bundan böyle günden güne norm haline gelmeye başladı. Butonlara tez veda ettiğimiz bu dünyada, iPhone X ile çıta ayrıntılarıyla arşa çıkmıştı.

Butonsuz telefonla 2017’de yeni bir köklü değişiklik yapan Apple’ın ardındaki, zamanla tüm büyük telefon şirketleri aynı yoldan gidecek gibi görünüyor. Kaydırma gibi farklı alanlara yönlendirilmiş arayüzlere erişmemizi sağlayan özel parmak hareketleri doğrusu çok faydalı oluyor.

Android telefonlarda da bu hareketlerin çoğunu kullanmanızı sağlayan uygulamalar mevcut. İşte o uygulamalardan bazıları:

1. Navigation Gestures

Bu başvuru formu Android telefonunuzun ekranının alt kısmına iPhone butonu vari bir şekil ekliyor. Bu butonumsu göstergeyle ilgili çeşitli düzenlemeler yapabiliyorsunuz. Bedava versiyonunda o kadar fazla özelliği mevcut olan uygulamayı deneyebilirsiniz.

Navigation GesturesİNDİR

2. Edge Gestures

Bu başvuru doğruca tıpkı iPhone X’da olduğu gibi ekranı soldan sağa kaydırarak bir önceki ekrana dönebiliyorsunuz. Her türlü kaydırma hareketini, istediğiniz uygulamaya ya da bölüme yönlendirebiliyorsunuz. Tatbik 8.49 TL bedel.

Edge GesturesİNDİR

3. OnePlus Gestures

One Plus’ın resmi uygulaması olmadığını söyleyelim, oysa başvuru gerçi One Plus’ın bütün kaydırma hareketlerini telefonunuza getiriyor. Kaydırma hareketlerini ekranın alt kısmından ayarlayabiliyorsunuz. Başvuru 6.49 TL bedel.

OnePlus GesturesİNDİR

4. Gesture Control

Ekranın altına dairesel bir buton ekleyerek kaydırma hareketlerini buradan yönlendiren uygulamada, bu butonla ilgili garip ayarlamalar yapılabiliyor. Böylece kaydırma hareketleri daha efektif ışık halkası getirilebiliyor. Başvuru ücretsiz.

Gesture ControlİNDİR

5. Gesture Bar

iPhone X hareketlerine ilave olarak ekranın her bir tarafına kaydırma hareketi seçenekleri ekleyebiliyor. Diğer uygulamalara göre çok ufak boyutta bir başvuru olsa da, onlar kadar nitelik de sunamıyor ve kullanıcı dostu yok gibi. yine de telefonunuzda pek yer yoksa, bir şans verebilirsiniz. Başvuru Formu bedava.

Gesture BarİNDİR

6. X Home Bar

Bu tatbik da ekranın daha alçak kısmına iPhone X şeklinde buton ekliyor. Kullanım bedava olsa da birçok özelliğini ücretli versiyonun ardına gizliyor. 

X Home BarİNDİR Kaynak : https://fossbytes.com/android-gestures-apps/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir