iPhone yüzünden işsiz kaldılar!

Haberler admin 159 Okundu
sponsorlu reklam

iPhone yüzünden işsiz kaldılar!

Akıllı telefon sektörünün lider isimlerinden biri olan Apple, geçtiğimiz senenin son çeyreğinde 3 yeni iPhone modeli ile teknoloji tutkunlarının karşısına çıkmıştı. Cupertino merkezli şirket XR için 749 dolar, XS için 999 dolar, XS Max içinse 1099 dolar talep etmişti. Hal böyle olunca ister istemez iPhone satışların kayda değer düşüşler yaşandı.

Son günlerde düşük seyreden iPhone satışlarına dair öyle fazla haber yayınladık. Nitekim geçtiğimiz gün ortaya çıkan bir ayrıntı da bu haberleri doğrular nitelikte.

Apple’ın en büyük tedarikçisi konumunda yer alan Foxconn geçtiğimiz Ekim ayından bu yandan 50.000 kişinin işine son vermiş. Bundaki en büyük neden ise düşük seyreden iPhone satışları.

Olağan şartlarda Foxconn emekçi çıkarmalara Ocak ayının sonlarına içten start veriyordu. Ama bu sene daha Ocak ayı sonu gelmeden işten çıkarılan birey sayısı 50.000’i aşmış durumda.

Benzer şart Apple’ın ikinci büyük tedarikçisi olan Pegatron için de geçerli. Pegatron’un da şimdiden meslek gücünü yarı yarıya azalttığı belirtiliyor.
Görünen o ama Apple’ın uçuk fiyat politikası yalnızca kendisini yok, sektördeki böylece fazla ismi etkiliyor. Cupertino merkezli şirketin 2019’da tanıtacağı yeni iPhone modellerinde daha akla yatkın bir fiyatlandırmaya gitmesi gerekiyor.

Fransa’dan onun için geldiler

Dünyanın en iyi 50 tatlısı

Asansörle ortaya çıktı

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir