İstanbul artık “oyunun bir parçası”

Donanım admin 141 Okundu
sponsorlu reklam

İstanbul artık

Bugüne değin Katowice, Paris ve São Paulo gibi kentlerde espor aleminde neler olup bittiğine ışık tutan Red Bull TV serisi Part of the Game, ikinci sezon final bölümü için kamerayı İstanbul’a yöneltti. Türkiye’de her geçen gün büyüyen ve çoğalan espor endüstrisini yakından tanımak üzere çekilen Part of the Game, ülkede elektronik sporların merkezi konumunda olan İstanbul’da espor konusunda hangi noktada olduğumuzu gözler önüne serdi. 

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki tatbik izinleri

CS:GO profesyonel oyuncusu Engin “MAJ3R” Küpeli “Bulunduğumuz noktanın şaşılacak ve gerçekte çok büyük olduğunu düşünüyorum. Fazla daha artı ilerleme kaydetmemiz muhtemel,” ifadeleriyle Türkiye’de espor potansiyelinin ne dek büyük olduğunu belirtti.

League of Legends‘ın deneyimli oyuncusu Berke ‘Thaldrin’ Demir “Seneler önce espora ilk girdiğimde koskocoman sıkıntılar yaşadık, çevremizdeki ülkelerin internetinin iyi ve nezih olduğunu görüyoruz. Bir oyuncunun gelişmesi için gerekli ortamın hazırlanması gerekiyor,” ifadelerini kullandı.

Dota 2 oyuncusu Furkan ‘Rocco’ Salgın “Dota globalde büyük olduğu için Türkiye’de ödül havuzu değil. Kendimizi Avrupa’da geliştirmeye çalışıyoruz,” açıklamasında bulundu.

1907 Fenerbahçe Ekip Başkanı Sina Afra ise düşüncelerini şu sözlerle aktardı: “Bu işin hesaplı bir boyutu var. Bu sene bir takım avukatların kendilerine espor avukatıyım dediklerini gördük veya takımları takdim etmek isteyen ajanslar ortaya çıktı. Gelişmekte olan bir ekosistem var.”     

Riot Games üstüne talimat yapan Impact34 CEO’su Bettina Kuperman’a tarafından ise son 5 yılda Riot Games, gençlerin katılımını sağlamakta harika bir iş çıkardı. Riot Games’in başarılı olmasındaki en büyük sebep oyunun yerelleştirilmesiydi.

Türkiye E-Spor Federasyonu ülkede elektronik sporların gelişmesi için çalışmalarına devam ediyor. Federasyonun kurucu başkanı Alper Afşin Özdemir, internet ve temas problemlerini çözmenin belli başlı konu başlıklarından biri olduğunu ve Türkiye’de yaşayan oyuncuların öteki ülkelere karşısında dezavantajlı bir pozisyonda olmamaları için çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Part of the Game’in İstanbul bölümü https://www.redbull.com/tr-tr/part-of-the-game-video-istanbul adresinden izlenebiliyor.

Önceki Haberİşte Oyuncular İçin Ağ Çözümleri  

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir