İstanbulkart’ta Mobil Uygulama İle Bakiye Yükleme Dönemi Başladı

Mobil Uygulamalar admin 138 Okundu
sponsorlu reklam

İstanbulkart'ta Mobil Uygulama İle Bakiye Yükleme Dönemi Başladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Sakin, bugün itibarı ile mobil başvuru üzerinden bakiye doldurma döneminin başladığını müjdeledi.

Geçtiğimiz dönemlerde de sık sık dillendirilen ve kuyrukta beklemeden, yolcuların evlerinde rahatça bakiye yükleyebileceği sistem bugün itibarı ile kullanıcıların hizmetine sunuldu. An itibarı ile 10 anlaşmalı bankadan herhangi ek aidat ödemeden bakiye yükleyebiliyorsunuz.

Konuyla ilgili konuşan İBB Başkanı Mevlüt Uysal şunları söyledi:

“İstanbulkart mobil uygulamamız tamamıyla benzersiz, yerli, ulusal ve çağdaştır. İstanbulkartile ödeme sistemi zeki belediyeciliğe yerinde bir misal. Tüm ulaşım ücretleri, İstanbulkart üzerinden ödeniyor. İstanbul’da son 6 ayda kullanılma olma şartına haiz 16 milyon civarında İstanbulkart var. Yıllık İstanbulkart üzerinde 3,5 milyar lira ödeme hareketi oluyor. Artık dolum için kuyruklarda bekleyerek vakit kaybına son veriliyor. İstanbulkart’a bakiye yükleme işlemini mobil uygulama ile otomatik hale getirmiş durumdayız. Uygulamayı cep telefonlarına indiren herkes, uzlaşma yapılan 10 banka aracılığıyla banka kartı veya kredi kartı ile İstanbulkart’a kontör yüklemesi yapabilecek. 16 milyon İstanbulkart kullanıcısı kuyrukta beklemeden, mesai mefhumunu gözetmeden elektronik bankacılık ile İstanbulkart’a otomatik yükleme yapabilecek.”

“Şu esas dek 10 bankamızla uzlaşma sağladık. Oysa ileride varsayım ediyorum bütün bankalar bu sisteme dahil olacak. Daha önce yüklemeden herhangi bir ödenti alınmıyordu. Şimdi de banka kartıyla ilgili herhangi bir ödenti alınmayacak. Fakat kredi kartlarına bir vergi yansıtılabilir. Bu kredi kartı sistemiyle ve o bankanın uygulamasıyla ilgilidir. Yani biz belediye olarak yüklemeden herhangi bir vergi istek etmiyoruz, almıyoruz. İstanbulkartmobil uygulaması en ince ayrıntısına kadar yerli ve milli. Sistem açık havada kapalı olduğu için herhangi bir riski de değil.”

Siz de İstanbulkart’ınızın bakiyesini öğrenmek ya da kartınıza bakiye yüklemek için hemen aşağıdaki iOS ve Android uygulamalarını cihazınıza indirebilirsiniz.

İstanbulkartİNDİR
İstanbulkartİNDİR Kaynak : http://t24.com.tr/haber/istanbulkarta-yeni-donem-yetersiz-bakiye-anonsu-tarih-olacak,736730

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir