John Wick Serisinin Yönetmeni Chad Stahelksi: “Test Gösterimleri Biraz Sinir Bozucuydu”

Genel admin 202 Okundu
sponsorlu reklam

John Wick Serisinin Yönetmeni Chad Stahelksi:

John Wick: Chapter 3 – Parabellum’un yönetmeni Chad Stahelksi, filmin deneme gösterimlerinin kendisine çok tezgâhtar olmadığını söyledi.

Test gösterimleri genel olarak filmlerin güç kısımlarından biri olarak kabul edilir. Seçilmiş seyirciler, efetklerin ve öteki düzenlemelerin tam olarak bitmemiş halinin olduğu filmi izler ve arkasında yorum yaparlar. Ara Sıra izleyici oldukça inanılmaz eleştirilere sahip olur ve filmin ilerlemesinde büyük katkı maddesi sağlar. Ara Sıra de bunun tam tersi gerçekleşir. John Wick 3’te de olan durum biraz bunu andırıyor.

Chad Stahelski, deneme gösterimlerinin filmleri için nasıl bir problem olduğu ve bunla nasıl başa çıktığını bizlere bambaşka bir görüş açısıyla anlatıyor. Mayıs ayında çıkacak olan John Wick 3’e hala birazcık daha zaman olduğundan test gösterimlerinin yapılıp doğru yolda olunduğundan belli olunması gerekiyordu. Birincil iki film için de gerçekleşen bu işlem, tümü için aynı şekilde ilerledi. Stahelksi bunu şöyle açıklıyor:

“Filmin ilerleme hızı (pacing) tekrar tekrar için beklenilen içten açıklama, içten eleştiridir. Ama bunlar birbirleriyle çok çelişebilirler. ‘John Wick 3’le ilgili en fazla sevdiğin şey nedir? Aksiyona bayıldık! John Wick 3’te en fena olan şey neydi? Fazla fazla aksiyon vardı!’ Yani en hayranlık uyandıran şey ile en dehşet edilen şeyin ikisi de aynı mı?

Bu durumu yoklama edebilmek azıcık kuvvet. ‘Aksiyon kısmını seviyoruz, lakin değiştirmeni istiyoruz. Değiştirirsen de komple korku edebiliriz. Gördüğümüz en güzel aksiyon filmi, fakat aşırı aksiyon var.’ E peki ne yapmamı bekliyorsunuz? ‘Bilmiyoruz, sana kolay gelsin.’ “

John Wick serisi sahip olduğu aksiyon sahneleriyle gerçekten başarılı bir çabuk. Bunun nedeni ise yönetmenin aksiyon ile hikaye aralarında bir denge bulabilmiş olması. Her ne kadar epeyce baskı bir iş olsa da filmin cümbür cemaat göre sevilebilmesi için aşılması gereken bu hudut, güç olmaya devam edecek gibi görünüyor. John Wick: Chapter 3 – Parabellum, 3 Mayıs 2019’da vizyona girecek.

Kaynak : https://movieweb.com/john-wick-chapter-3-parabellum-deneme-screenings/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir