Karşınızda Xiaomi Mi 9

Haberler admin 223 Okundu
sponsorlu reklam

Karşınızda Xiaomi Mi 9

Akıllı telefon sektörünün yükselen değerlerinden biri olan Xiaomi, yeni amiral gemisi modeli için gün sayıyor. Çinli imalatçı kadar geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Xiaomi Mi 9 modelinin 20 Şubat’ta gerçekleşecek olan özel bir etkinlikle tanıtılacağı belirtilmişti.

Bu açıklamanın derhal akabinde Mi 9 canlı canlı görüntülendi. Dilerseniz Xiaomi Mi 9 görsellerine aşağıdan göz atabilirsiniz. (Görselleri büyütmek için üstüne tıklayınız.)

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi modeli tasarım anlamında selefini andırıyor. Mi 8 ile Mi 9 arasında tasarım anlamında iki esas fark var. Birincisi geniş çentik yerine kamera boyutunda küçük bir çentik kullanılması.

İkincisi ise Mi 9’da arkadaki tarafa yerleştirilen 3’lü kamera modülü.

Çentiğin ufak olması Mi 9’un yüz tanınma teknolojisini desteklemeyeceği anlamını taşıyor.

Muhtemelen Xiaomi yeni amiral gemisi modelinde yüz tanıma yerine ekran altı parmak izi okuyucusu teknolojisini tercih etmiş. Doğrusu Çinli üreticinin bu hususta doğru bir karar verdiğini spesifize etmek gerekiyor.

öte yandan Xiaomi Mi 9’un Snapdragon 855 yonga setini kullandığını ve 8GB RAM ile geleceğini de belirtelim. Telefonun fiyatı hemen şimdi kesinleşmiş değil. Fakat söz konusu Xiaomi olduğunda o kadar uçuk fiyatlar ummak doğru olmayacaktır. Muhtemelen Mi 9 da 500 dolar civarında bir fiyata sahip olacaktır. gerçi bekleyip göreceğiz.

 

 

 

284 lüks otomobil ortadan kayboldu!

Büyük yarış başladı

4 milyon dolara satışa çıkardı

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir