Katlanabilir en hızlı 5G telefon

Katlanabilir en hızlı 5G telefon

Haberler admin 101 Okundu
sponsorlu reklam

Katlanabilir en hızlı 5G telefon

Huawei Mate X’in ön tarafında 6.6 inch, arka tarafında da 6.38 inch değerde ekranlar yer alıyor. İki ekranı birleştirdiğinizde ise, 8 inch’lik bir değere sahip oluyorsunuz oysa böylelikle az kalsın akıllı telefondan tablet deneyimine geçiş yapıyorsunuz. Tabii bu ekran değerlerinin Samsung’un katlanabilir telefonunu geride bıraktığını söyleyelim. Benzer şekilde incelik tarafında da Mate X çok iddialı. Telefon, 5.4mm incelikte. Katlandığında ise, 11mm oluyor.

Kirin 980 çipseti ve Android 9 işletim sistemine sahip olan telefon, bununla beraber dünyanın katlanabilir en hızlı 5G telefonu unvanına sahip. Yapılan gösterimde, bu cihazla 1GB boyutundaki bir video yalnızca 3 saniyede indirilebiliyor.

Kamera tarafına geldiğimizde, Leica ortaklığı ile geliştirilen 40MP + 16MP ultra geniş açılı kamera ve bundan başka 8MP’lik telephoto kamera var. Selfie kamerasının da sınıfının en iyisi olduğu belirtiliyor.

Ve batarya. Huawei, pil performansı ve çabuk sorumluluk konusunda da rakiplerinin önene geçmeyi başardı. Zira işyeri, bu telefonunda 55w değerde Huawei Super Charge teknolojisini sunuyor. Bu Vesile Ile 30 dakikalık dilimde cihazınızı sıfırdan %85’e değin sorumluluk edebileceksiniz.

Fiyat konusuna da değinecek olursak, yurt haricen 2299 Euro fiyat etiketiyle satılacak. Bu yılın ortalarına doğru satışta olması beklenen ürünün Türkiye çıkış tarihi ve fiyatı ise hemen şimdi muhakkak değil.

Olcay Şahan şaşırttı!

Sosyal medyayı sallayan video

Ne yaptın Batuhan!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir