Kia 27 Bin Aracı Geri Çağırdı!

Otomobil admin 239 Okundu
sponsorlu reklam

Kia 27 Bin Aracı Geri Çağırdı!

Güney Kore’nin araba devlerinden biri olan Kia, elektrik sisteminden yangın çıkma olasılığı sebebiyle Niro model 27 bin Hibrit aracını geri çağırma kararı aldı.

Bütün araçlar 1 Aralık 2016 ve 11 Eylül 2017 tarihlerinde üretilmiş olan Niro araçları geri çağırdı. Kia, 27 binden fazla vasıta çağırmış olmasına karşın problemli araçların oranını yüzde 1’den de az olacağını varsayım ediyor. Genede emniyet nedeniyle böyle bir adım attıkları için tebrik etmek gerekir.

Araçlarda oluşabilecek sorunun baskı rölesi düzeneğinden kaynaklandığından gelen bilgiler aralarında. Esas rölenin kontakları aralarında geniş bir bağlantıya sahip olmaması nedeniyle devrenin direncini arttırıyor ve ısı oluşabilmesine niçin oluyor. Bu da yangın çıkma ihtimalini arttırıyor.

Sorun aracın panelinde bir uyarı ışığının yanmasına ya da aracın çalışmamasına da neden olabiliyor. Peki bu sorun nasıl çözümlenecek? Birincil seçenek olarak teknisyenler; Eğer baskı rölesi ısı kaynaklı bir zarar oluşumu göstermezse bayi yalnızca başlıca röleyi değiştirecek. Eğer ısı kaynaklı bir zarar oluşursa da bütün kuvvet rölesi düzeneği değiştirilecek.

Bütün bu başkalaşım masrafları tabii ama de işyeri tarafından sağlanacak. Yani şoförün cebinden herhangi bir ödenti çıkmış olmayacak. Şüphelenen araçlar ile ilgili olarak araştırma yürüten Kia, bu tarihler arasında araç satın alımı gerçekleştiren sürücülere bir bildirim yollayacak.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir