Kullanıcı sayısı hızla düşmeye devam ediyor

Kullanıcı sayısı hızla düşmeye devam ediyor

Haberler admin 152 Okundu
sponsorlu reklam

Kullanıcı sayısı hızla düşmeye devam ediyor

Yayınlanan son raporlara göre facebook’un ABD’deki 12 yaş üstü kullanıcı sayısı 2019’da az kalsın dibi gördü. Demin senenin ilk çeyreği bile sona ermemiş olmasına karşın, Facebook kullanıcı sayısı 61 milyona geriledi.

2017’de Facebook’un 12 yaş üstü kullanıcı sayısı 67 milyon olarak belirlenmişti. 2018’de bu sayı 62 milyona değin gerilemişti. Bu sene ardına kadar Facebook kullanıcı sayısının 57 milyona kadar düşmesi bekleniyor.

sosyal medya devi Facebook’un kan kaybı en çok instagram’a yaramış gibi görünüyor. Instagram 2019’da heybetli bir yükselme ile 3 ayda 12 yaş üstü kullanıcı sayısını 39 milyona çıkarttı. Facebook bünyesindeki sosyal medya kuruluşlarından biri olan Instagram, 2016’da 34 milyon, 2017’de ise 36 milyon kullanıcıya sahipti.

öte taraftan 2019’de Pinterest ve Snapchat’ın kullanıcı sayısı da 31 milyona ulaştı. Linkedin 22 milyon kullanıcıda değişmez kalırken Twitter ise 19 milyon kullanıcıya kadar düştü. Görünen o fakat Twitter kullanıcı bilgilerini lokal hükümetlerle paylaşma kararı aldıktan sonra hızlı bir düşüş trendi içerisine girmiş.

 

“Rüyanızda görürsünüz!”

Terim istemedi, Belçika’ya gidiyor

İki ayda servet kaybetti

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir