LG, Tek Bir USB-C Kablosuyla Çalışan Taşınabilir Monitörünü Duyurdu

Donanım admin 181 Okundu
sponsorlu reklam

LG, Tek Bir USB-C Kablosuyla Çalışan Taşınabilir Monitörünü Duyurdu

CES 2019 kapsamında birbirinden garip haberlerle karşılaşırken, LG’den daha önce görünmeyen ilginçlikte bir ürün duyurusu geldi.

CES 2019’un en heyecan veren firmalarından biri olan LG, bu kere bambaşka bir monitörle karşımızda. Evet, diğer ‘enteresan’ ürünler gibi katlanabilir, yuvarlanabilir ya da şeffaf bir ekrana sahip yok fakat bu 27 inçlik monitörün fantastik yenilikçi bir özelliği var.

LG’nin geliştirdiği Neo Art ismindeki bu monitör, 1920×1080 (FullHD) manzara sunabiliyor. 27 inç (68 ekran) boyutundaki bu monitörün en ilgi çekici özelliği ise yalnızca tek bir USB-C portuyla çalışması. Fuar alanında bir MacBook Pro ile sergilenen Neo Art, ayrıca ihtiyaç duyduğu bütün gücü hem de video çıkışını USB-C kablosu üzerinden alıyor.

Tüm gereklilik duyduğu gücü USB-C üzerinden alabilen bu ekranın, bayağı bir monitöre kadar katbekat daha eksik enerji harcadığını eklememize lüzum yok sanıyoruz. Az Önce bu monitörün satışa sunulup sunulmayacağı deha belli değil. Oysa her ne kadar göze hitap eden bir icat içermese de epeyce çekici, devrimsel bir ürünle karşısında karşıya olduğumuzu söylemeliyiz.

Kaynak : https://www.theverge.com/2019/1/7/18172784/lg-display-portable-monitor-display-neo-art-ces-2019

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir